Hyundai i30. Jaká pokračovací autosedačka?

Zodpovězené
7. lis 2023

Dobrý den,

mám pro sebe a děti vůz Hyundai i30, rok 2013. Dcera je zatím ve vajíčku a snad do jara i vydrží, ale dívám se po autosedačkách na isofix, 9-18 kg, nejlépe otočných kvůli manipulaci. Máme vajíčko od Cybexu, konkrétně toto - https://www.malvik.cz/Cybex-Aton-B2-i-Size-baze... a přijde mi, že nám extrémně nesedí do auta právě ta základna. Takže volíme upevnění na pás, ale teď chci být při výběru důslednější.

Je nějaký osvědčený typ sedačky k nám do auta, nebo konkrétní značka prosím?

Děkuji

Dobrý den,

pokud máte již nyní problém se základnou, pak asi isofixová autosedačka nebude tou správnou volbou. Bude potřeba opravdu vyzkoušet přímo v autě a s malou pasažérkou. Pásové autosedačky - Axkid Minikid, Klippan Opti / Century, BeSafe Stretch, Avionaut Sky nebude problém nainstalovat, tak aby byl sklon ideální. Záleží ale i na místě v autě - kolik místa potřebujete pro řidiče/spolujezdce.

Tyto sedačky zabezpečí cestování proti směru jízdy až do cca 7 let věku dítěte.
Vyzkoušet můžete i isofixovou Axkid One, Joie Prodigi - ty jsou také čistě protisměrné a One si skvěle poradí se sklonem sedadel.

Další možností by byla nějaká otočná sedačka s velkým rozsahem polohování: Axkid Spinkid, BeSafe iZi Turn, Nuna Todl. Tyto autosedačky, ale využijete pouze do cca 4 let věku dítěte.

Opravdu je nejlepší přijet vyzkoušet, protože tak máte jistotu, že vyberete dobře.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz