Pokračovací autosedačka do Hyundai i30. Jakou protisměrnou byste doporučil?

Zodpovězené
18. črc 2022

Dobrý den,

prosím, poradil byste mi pokračovací sedačku do auta Hyundai i30 r.v. 2018?

Nemusí být isofix, sklon zadních sedaček je dost velký. Vajíčko musíme mít opřené o sedačku. Syn bude mít rok, má 72 cm, 9 kg, ale hrozně ve vajíčku řve. Sedí už přes 4 měsíce. Chtěla bych vyzkoušet, jestli by se mu v pokračovací nelíbilo více, že více uvidí. Samozřejmě stále v protisměru.

Děkuji moc za radu.

Dobrý den,

pokud bude sedačka umístěna pouze v tomto autě (nebudete stěhovat mezi auty), pak bych doporučil pásovou autosedačku. Vydrží Vám mnohem déle než sedačky isofixové a zabezpečí tak Vašemu dítěti to nejbezpečnější cestování.

Z pásových sedaček jsou to Klippan Opti129, Klippan Century, Axkid Minikid, Axkid Move, BeSafe Stretch. Existuje také isofixová autosedačka, která je použitelná do 23 kg váhy dítěte a "popere" se s větším sklonem sedadel, a to je Axkid One2.

Pokud máte možnost dojet na některou z našich prodejen, bylo by ideální vyzkoušet více sedaček, abyste viděla, zda malému vyhovuje. Na prodejnách máme zaveden rezervační systém, kdy se v rámci konzultace věnuje kolega pouze Vám a máte tak na výběr klid.
Nevybíráte totiž sedačku jen na chviličku, ale třeba i na 5-6 let a tak není dobré se s výběrem unáhlit.

Jestliže je synek již dostatečně zpevněný (uvádíte 4 měsíce sedu-takže by měl), pak se mu v pokračovací autosedačce asi bude líbit více než ve vajíčku - je zde totiž jiný sklon a děti také sedí výš a mají lepší rozhled. U protisměrné autosedačky, nejen, že jedou nejbezpečněji, jak je to jen možné, ale zároveň mají krásný výhled z auta - koukají přes celé zadní okno a vidí auta, která jedou za nimi. Pokud si chcete zachovat oční kontakt s malým pasažérem, stačí mít na opěrce nainstalované zpětné zrcátko, a pak se krásně vidíte navzájem.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz