Výběr autosedačky. Jakou vhodnou doporučíte pro dítě do 100 cm, 15 kg a do Hyundai i30?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

mohu poprosit o tipy na vhodné autosedačky, o kterých lze uvažovat?

Auto Hyundai i30, starší syn do 100 cm,15 kg, momentálně jezdí za spolujezdcem v protisměrné Axkid Minikid. Do této sedačky však plánujeme z vajíčka přesunout mladší dítko. Z hlediska prostoru za řidičem již instalaci další protisměrky Minikid asi nezvládneme.

Jakou vhodnou alternativu prosím doporučíte?

Děkuji za Váš čas a odpověď.

Dobrý den,

uvažovat lze také ještě o protisměrné autosedačce za řidiče. Chce to trochu zkoušení, ale mohla by se tam vejít Klippan Century, Klippan Opti129 a Britax Max-Way

Pokud již posměru (není zde informace o stáří malého pasažéra), pak by bylo ještě dobré využít co nejdéle vnitřní 5bodové pásy. Možností jsou Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi (ten by se možná ještě mohl využívat do 18 kg v protisměru - opět ideální vyzkoušet).

Nebo pak Joie Bold, který však pro instalaci potřebuje ještě jištění pomocí Top Tether.

Ve Vašem případě bych opravdu ještě vše prozkoušel přímo v autě.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz