Škoda Fabia 2, kombi, r.v. 2011, protisměrná sedačka, Joie vs. Nuna. Co si prosím myslíte o mém výběru a jaká by podle Vás sedla nejlépe?

Zodpovězené
20. lis 2023

Dobrý den,

rádi bychom pořídili pro naši dceru pokračovací autosedačku. Dcera má 1 rok, 77 cm a 11 kg. Někde jsem četla, že u Fabie je potřeba vybírat sedačku, která dokáže vyrovnat sklon sedaček, a tak se chci zeptat, jak by na tom byli moji kandidáti:

  • Joie i-spin 360 / Safe
  • Joie i-spin Grow
  • Nuna Prym / Norr
  • Joie i-Prodigi

Ano, rádi bychom spíše otočnou, ale nemusí být o 360 stupňů, proto tam mám i volby Safe a Norr. Ještě jsme uvažovali i nad tou i-Prodigi, ale tam vůbec netuším, jak by sedla do auta a hlavně není otočná, ale zase nabízí protisměr mnohem déle.

Co si prosím myslíte o mém výběru a jaká by podle Vás sedla nejlépe?

Rádi bychom se pohybovali u částky 10 000 Kč a hlavně chceme vybrat to nejlepší, co jde v této cenové kategorii.

Děkuji

Veronika

Dobrý den,

ideální by bylo vybrat autosedačku tak, aby měla protisměr co nejdéle. Při větším sklonu sedadel a hluboko umístěném isofixu by bylo lepší vybrat sedačku pásovou (čistou protisměrku). Čistý protisměr využijete do 125 cm / 25 kg nebo až 36 kg a cenově se také můžete pohybovat kolem 10.000,-, využití sedačky je ale o cca 2-3 roky delší.
Všechny sedačky kromě i-Prodigi mají vnitřní pásy pouze do 18 kg a protisměrné využití jen do 105 cm.

Doporučíme sedačku přijet vyzkoušet, aby dobře seděla dcerce i autu.

Joie i-Spin/Safe by se se sklonem měla poprat, ale může být dcerce široká. Joie i-Spin Grow potřebuje k instalaci TT (nevím, zda v autě máte) a opět by mohla být široká. Nuna si se sklonem až tak dobře neporadí.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz