Vajíčko s isofixem 360°. Je vhodné do auta Škoda Octavia?

Zodpovězené
9. bře 2022

Dobrý den,

vybírám vajíčko s isofixem 360°. Mými favority jsou Britax Baby Safe 3 i-size a Maxi Cosi Pebble 360 - obě dvě varianty mají pokračovací sedačku, což mi přijde jako výhoda, ale nejsem si jistá, zda jsou vajíčka a pokračovací sedačky vhodné do auta Škoda Octavia.

Popř. doporučil byste i jiné značky?

Předem děkuji.

Dobrý den,

hodně záleží na modelu auta, na jeho sklonu sedadel a umístění isofixu. Není to u všech Octavií stejné, proto doporučujeme i vajíčka vyzkoušet. Mnohdy je řešením pouze vajíčko bez základny, kdy můžete na pásech krásně vyrovnat rozdíl sklonu sedadla.

Vajíčka vybírejte s co největší ložnou plochou, aby potomek z vajíčka nevyrostl dříve než se sám posadí. Mezi největší a nejprodávanější patří: Klippan Dinofix, Nuna Pipa Next, Nuna Arra Next (zde je ale opravdu nutnost isofixu), Recaro Avan, Cybex Aton M i-Size.

Jak jsem psal již v začátku, přijeďte na prodejnu a vyzkoušejte před narozením miminka, ať pak nemáte nevhodné vajíčko nebo zakoupenou základnu, kterou využijete třeba jen pár měsíců.

Opatrujte se.

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz