Autosedačka po vajíčku, otočná s isofixem, do 13 000 Kč. Joie i-spin 360, Britax Römer Dualfix, Cybex Sirona?

Zodpovězené
11. únor 2021

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem. Dcera je drobná, v roce a čtvrt má 8 kg, 75 cm. Ve vajíčku jí zbývá posledních pár cm nad hlavou, tak pátrám po další sedačce. Máme VW Golf 5 variant, chtěla bych otočnou autosedačku s isofixem.

Líbí se mi Joie i-spin 360, Britax Römer Dualfix nebo otočná Cybex Sirona (myslím S i-size?).

Cenově tak do 13 000 Kč.

Případně máte ještě jiný tip?

Díky!

Dobrý den,

nepíšete zásadní informaci, a to, jestli dcerka sama sedí. Pokud ne, měla by zůstat ve vajíčku (to ostatně platí obecně - vajíčko co nejdéle to jde).

Pokud ano, je důležitá skutečnost, že je drobnější. Proto bych z těchto sedaček vybral Joie i-spin 360, která má nejlepší vložku. Ta je více-dílná a nejlépe promyšlená. Dá se i postupně rozebírat a přizpůsobit tak růstu dítěte. Nicméně tato sedačka má nevýhodu v tom, že neposkytuje úplně nejlepší místo na nohy.

Místo ní bych určitě navrhl sedačku Nuna Prym, která má vynikající zpracování, kvalitní materiály, polohování zepředu, velký rozsah poloh, uzavřenou hlavovou opěrku a hlavně opěrný rám, který sedačku velmi dobře stabilizuje a "odstrčí" od opěradla (díky tomu je zde i místo na nohy a sedačka velmi dobře drží v autě). Kromě toho má v ceně druhý, plnohodnotný potah navíc.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz