HPV 16, 18 a 45 - konizace. Je prosím šance, že konizace bude v rámci léčby dostačující?

Zodpovězené
21. lis 2022

Dobrý den,

před 14 dny jsem podstoupila konizaci děložního čípku a nyní čekám na výsledky, které mohou být až za další 4 týdny.
Jelikož je čekání psychicky náročné a informací od svého gynekologa ani operátora nemám mnoho, zkouším zjistit něco více tady.
Jsem pozitivní na viry HPV 16, 18, 45 - diagnóza N872, těžká cerv. displezie, CIN II, mám za sebou 1. dávku Gardasilu, 2. mě čeká za 2 týdny. Na kontrolu jsem vždy chodila pravidelně, letos poprvé nález z cytologie.

Všude je k dočtení, že viry, které mám, spadají do kategorie nejrizikovějších, že se podílejí na vzniku invazivního karcinogenu.

Je prosím šance, že konizace bude v rámci léčby dostačující?

Nebo se v případě přítomnosti těchto virů obávat něčeho horšího?

Je mi 32, bezdětná.

Mockrát děkuji za zkušenosti z praxe.

S přáním hezkého dne.

Dobrý den,

pokud bude konizace po výsledku histologie zhodnocena jako dostatečná, tak kromě pravidelného sledování obvykle žádná další opatření nebývají nutná.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz