Rakovina děložního čípku. Zkušenosti? Nechat se naočkovat?

adellia
11. srp 2021

Ahoj. Před nedávnem jsem zde psala příspěvek, že mám za sebou špatná těhotenství (poslední mimoděložní letos v červnu)
Zjistili mi z cytologie největší prednadorovy stav - HSIL CIN III
Byla jsem okamžitě odeslána do onkogynekogickeho centra.
Kde mě vyšetřili vzali nové vzorky a že musím podstoupit leep (konizaci děložního čípku)
Na té jsem byla dnes v celkové anestezii.
Po probuzení mě nic nebolelo, později trošku (asi jako menstruační bolesti)
Nechali mě dospat a měla jsem konzultaci s lékařem o průběhu.
Řekl, že mi to vypálil až do zdravé tkáně a myslí si, že CIS (karcinom in situ)
A že nepředpokládá něco horšího.
Ovšem rozhodující budou výsledky (za tři týdny)
Mám také HPV vir a bylo mi doporučeno očkování vakcínou GARDASIL9
Vzhledem ke všem okolnostem.
Všechno mi vysvětlil i nakreslil, řekl co mě čeká během prvních dní čeho se nemám leknout a naopak na co si dát pozor a zpozornět..
Vakcína stojí téměř 13tis
Je podávána ve třech dávkách tedy +/- každá dávka 4000kc

Asi mi úplně nejde o peníze.

Ale máte některá s tím zkušenosti ?
Nechala by jste se naočkovat ?

Omlouvám se za sloh a děkuji za přečtení až sem 🙏

escapelle
11. srp 2021

@adellia měla jsem taky karcinom a pozitivní hpv 16 a 18.ty dva nejhorší.ockovani mi mým onkologem doporučeno nebylo a ani bych do něj nešla...začala jsem užívat přípravky od Mycomedica a za půl roku jsem byla na hpv negativní.
Nejsem žádná eko ezo. A na bylinnou léčbu jako zdravotník věřím tak nějak omezene.
Ale pomohlo to.
Trpěla jsem i na opary,což je taky virus a od té doby ani jeden....

adellia
autor
11. srp 2021

@escapelle taky mám HPV 18 🙈🙈🙈
Měla jsem právě i tu dysplazii ve vysokém faktoru..
Na bylinky spoléhám v rámci možností ...
Mě to právě doporučil.
Nejsem zastáncem ani odpůrcem očkování (mimo covid)
Mycomedica jsou ty houby ?

escapelle
11. srp 2021

@adellia jojo,houby.

emamir
11. srp 2021

@escapelle Očkovaná jsem byla a přesto mám za sebou konizaci (také 3. stupeň).☺️ Takže tak. Každopádně Coriolus - houby od Mycomedica jsou vážně skvělé. Konkrétně Coriolus jsou na problémy s HPV viry.

marketa11112
12. srp 2021

Mam za sebou konizaci delozniho cipku ( posledni predrakovinove stadium bylo zjisteno az pri operaci). Hojila jsem se neskutečně dlouho, lekar rikal, ze mi odebrali vetsi kousek cipku. Pote mi gynekolozka doporucila ockovani. Stalo tuším 12 ci 13 t. Sla jsem na nej. Od te doby mam vysledky dobre. Stihla jsem dve tehotenstvi. Prvni syn je narozen predcasne( zdravotni problemy, zvysena pece), druha dcera donosena s velkymi problemy ( nemocnice, zastaveni porodu rovnou 2 x , kapacky apod.). Cipek nedrzel. Nastesti je dcera zdrava. Touzim jeste po jednom ditku, ale strach je veliky. Okoli me odrazuje, manzel se klepe strachy a bohuzel uz mi zrejme ujel vlak - je mi 38.

adellia
autor
12. srp 2021

@marketa11112 děkuji za odpověď.
Mám 33 a dítě bohužel žádné 💔
Mě to doktor kreslil a nevzal mi toho hodně..
Nicméně jsem po třech nevydařených těhotenství za rok..
Teď mám po zákroku pauzu s otěhotněním 😔

Vakcínu jsem dnes objednala.
A ano stojí kolem 13tis, očkuje se ve třech dávkách takže u každé cca 4000kc.

Mrzí mě že jsi měla potom problém ohledně těhotenství.

Já to hned řešila a říkal riziko předčasného porodu a nebo, že by udělali steh na čípku aby držel lépe...

Teď to asi řešit nebudu máš zatím čas na plánování miminka.

Můžu prosím vědět jaké jsi měla potíže s hojením ?

adellia
autor
12. srp 2021

@emamir děkuji 🙏

rottentocore
12. srp 2021

@adellia měla jsem menší nález než ty a dala jsem se očkovat. Do 2 let jsem měla rakovinu, která byla vyřešena konizaci. Hpv víry byly stále pozitivni. Potom jsem měla 6 let pokoj. Ale minulý rok se mi to vrátilo mnohem agresivneji a rychleji. Museli mi vzít delohu a vejcovody. Pokud bych se měla rozhodnout znovu, očkovat bych se nenechala. Ale to je tedy jen můj názor.

rottentocore
12. srp 2021

@adellia a co se týče těhotenství po té první konizaci, jsem musela více ležet, ale donosila jsem malou 36+2

escapelle
12. srp 2021

@emamir jj.ja na ne taky nedám dopustit. A jak říkám,rok jsem měla každých 14dni opar buď na rtu,nebo genitalni.od te doby nic.

adellia
autor
12. srp 2021

@rottentocore To mě mrzí 😔
Už je vše v pořádku?
Pomohlo odebrání ženských žláz ?
Poprvé to bylo CIS ?

rottentocore
12. srp 2021

@adellia jo v poradku. Pomohlo. Tak už se to nemá kam šířit, když je ten čípek pryč. Prý se ten hpv vir může ještě držet v krku a v konečníku. Ale prý je to ojedinělé. Nevím co je CIS, ale měla jsem nádor na povrchu děložního čípku a konizace byla provedena do zdravé tkáně, tak jsem potom šla na ultrazvuk konecnikem, jestli se to někam nerozsirilo. Bylo to v pořádku, ale jak jsem řekla, po 6 letech to bylo zpět

adellia
autor
12. srp 2021

@rottentocore CIS - karcinom in situ.
Říkal mi že to vzal do zdravé tkáně.
Mělo by tedy taky být okay ?

lilian2111
12. srp 2021

Taky jsem měla podobný nález, konizace do zdravé tkáně a očkování jsem odmítla. Je to 7 let a od té doby klid. 👏🏻

rottentocore
12. srp 2021

@adellia asi ano. Záleží teď na těch výsledcích. Teď podruhé když se mi to vrátilo, jsem šla také nejdřív na konizaci, ale výsledky ukázaly že je to zasažené i dál v tkání. Tak už vzali delohu, I když tam teda byl cin III. Počkej na výsledky, ale věřím, že to bude v pořádku🙂 .držím pěsti

adellia
autor
12. srp 2021

@rottentocore jo takhle 🙈
To mě vůbec nenapadlo 🙈

mamio
12. srp 2021

@adellia já bych určitě do očkování šla...neboť už moje Mudr a tě opravdu věřím, kapacita ve svém oboru,mi to právě doporučila po zjištění těch nejhnusnějších typu HPV... Řekla ,že po tomhle očkování to může zmizet... očkování mám, měla sem prekancerózni stav u vchodu a po půl roce to zmizelo... objevilo se to po prvním porodu...

adellia
autor
12. srp 2021

@mamio taky jsem byla dr který je u nás vyhlášeny 🙏🙏 mám už dávku objednanou ..
30.8 dostanu první a to už budu mít i výsledky.

marketa11112
13. srp 2021

@adellia beru asi rozdil mezi hojenim sebe sama a sestrou manzela. Ta byla druhy den z nemocnice doma, v pohode chodila, po deseti dnech mohla nastoupit do prace.... Ja byla v nemocnici tyden, mesic jsem chodila v predklonu, mela jsem velky tah v podbrisku a neustale me bolelo bricho, mela jsem nizky tlak ( motani hlavy a nevolnosti), dlouho jsem krvacela. Tak nejak ok jsem byla az po dvou mesicich. Od lekare jsem mela zakaz tahat tezke veci jeste dalsi dva mesice, kazdy tyden jsem musela na kontrolu. Bylo mi doporuceno otehitnet az po dvou ketech. Ja nakonec mela prcka po ctyrech letech. Vse vypadalo ok, pak nastalo tvrdnuti briska, brzke kontrakce- dle lekarky vse ok, jen bezne tehotenske obtize. Pak ze dne na den otevreni cipku a vse v haji. Jsem rada, ze syna mam a ze je na tom tak, jak je. Sest let piplani se vyplaci...😉