Špatné výsledky cytologie - nález LSIL a HPV. Byl by problém, kdybych s tímto nálezem otěhotněla?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

v září 2020 mi dopadly špatně výsledky z cytologie, měla jsem nález LSIL a HPV pozitivní. Za tři měsíce jsem podstoupila kontrolní cytologii, a předtím používala Deflagyn - výsledek byl ASCUS a HPV stále pozitivní. Po dalších třech měsících, což je nyní, mám výsledek LG SIL, lehčí stupeň dysplasie dlaždicového epitelu děložního čípku HPV aktivní.

Moje gynekoložka doporučila další kůru Deflagynem a za tři měsíce opět kontrola. Největší problém je, že mi po celou tu dobu nedoporučuje otěhotnět. Bude mi 30 a opravdu si už moc přeji miminko.

Jaký je Váš názor?

Mohl by být problém, kdybych s tímto nálezem otěhotněla?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že se gynekologické cytologii nevěnuji, Vás musím
odkázat na konzultaci ke svému gynekologovi.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz