Zdvihání 18m. dítěte. Mohly jsme mu nějak ublížit?

Zodpovězené
13. bře 2024

Dobrý den,

jsem trochu ve stresu. Měla jsem návštěvu, kamarádku, která má 2 starší děti. V ten den mi pomáhala se synem a pak ho vzala za ruce - dlaně a zdvihla ho z postele dolů. Křuplo mu tam někde, ale neplakal a nijak nereagoval.

No jsem z toho trochu nešťastná, protože jsem to nečekala, ani že to udělá, natož abych stihla zareagovat.

Mohly jsme mu nějak poškodit paže, lopatky nebo něco?

Prosím o urgentní odpověď, abych mohla aspoň usnout.

Teď si to vyčítám.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Vaši otázku. Pokud syn nijak nereagoval, můžete být v klidu. Prokřupnutí se může objevit, ale jde jen o posun kostí vůči sobě. Kdyby se dělo něco vážnějšího, projevilo by se to reakcí dítěte buď ihned, nebo později třeba při nějakém pohybu. Tedy pokud by se u syna začaly objevovat reakce, kterými by se bránil určité poloze nebo by při nějakém pohybu začal plakat, doporučuji navštívit fyzioterapii nebo pediatra.

S pozdravem,
Bc. Kristina Bertošová
fyzioterapeutka, osobní trenérka
e-mail: kristina.bertosova@gmail.com
www.bertosova.com