Vtáčení kotníků u dítěte 2 roky. Jaké jsou vhodné botičky?

Zodpovězené
5. bře 2024

Dobrý den,

dcera vtáčí oba kotníky. Dětská lékářka tvrdí, že je to v pořádku, ale z vlastní iniciativy jsem nás objednala na fyzio. Bohužel nás nevezme dřív, než za 2 měsíce. Jenže mezi tím potřebuji malé koupit botičky.

Jaké jsou vhodné?

Doteď měla D.D.step.

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Vaši otázku. Dle mého názoru D.D.step jsou dobrá volba i dále. Píšete, že dcerka vtáčí kotníky, myslíte pravděpodobně, že jí padají dovnitř. O vtáčení se mluví spíše u špiček. Nicméně v obou případech bude kromě chodidel fyzioterapie řešit nastavení v kyčelních kloubech a pravděpodobně oslabené břišní svaly.

Udělala jste velmi správně, že jste dcerku objednala na fyzioterapii.

S pozdravem,
Bc. Kristina Bertošová
fyzioterapeutka, osobní trenérka
e-mail: kristina.bertosova@gmail.com
www.bertosova.com