Zdvihání 18m. syna za ruce. Mohly jsme mu nějak poškodit paže?

7. bře 2024

Dobrý den,

jsem trochu ve stresu. Měla jsem návštěvu kamarádku (která má 2 starší děti).
V ten den mi pomáhala se synem a pak ho vzala za ruce- dlaně a zdvihla ho z postele dolů.
Křuplo mu tam někde ale neplakal a nijak nereagoval.

No jsem z toho trochu nešťastná protože jsem to nečekala ani že to udělá natož abych stihla zareagovat.
Mohly jsme mu nějak poškodit paže, lopatky nebo něco?

Prosím o urgentní odpověď abych mohla aspoň usnout.

Teď si to vyčítám.

Děkuji

veronicka89
7. bře 2024

Jako myslim ze 1x se takhle nic nestane ...vim ze se tak deji nemaji zvedat a myslim ze by to pri dlouhodobem zvedaninemuseöo byt zdrave ale tskhle 18 m jsou z gumy , pokud rucicky normalne pouziva atd uz bych to vypustila z hlavy ...;)

Jsou mamy co tak deti zvedaji furt ( coz je teda extrem )

betelgeuzz
7. bře 2024

Pokud nebrečí, normálně s rukou hýbe, tak se nic nestalo. Muž takhle jednou blbl s dcerou, mohla mít taky přibližně 1,5 - 2 roky, akorát ji najednou zvedl nečekaně a ona začala brečet, s rukou nehýbala, jeli jsme na pohotovost, doktor s rukou zatočil a bylo to OK. Děti se namají tahat za ruky právě kvůli loketnímu kloubu, je volný a může vyskočit. Prý se to někomu i stalo, když zatáhl dítě za ruku u silnice. Ale kloub se vrátí a nemá to následky.
takže pokud dítě nebrečí, tak bych fakt klidně spala 🙂

autor
7. bře 2024

Jak je to možné, ona má 2 děti a já ji důvěřovala. Minule zas druhá známá měla dlouhé nehty a přebalovala mi syna a mazala a ani nemohla pořádně nadělat plínu. Pak jsem z toho měla taky hrůzu jestli těma drápala nezasáhla varlata nějak. No už zas dlouho nebudu mít asi návštěvu. Mě asi švihne. Když se to všeobecně ví, že se nemá zvedat proč to dělala?

slecnami
7. bře 2024

Přijde mi, že zbytečně šílíš... Kdyby mu vykloubila loket, tak to fakt poznáš, protože řev...a kdyby ho drápla do varlete, tak taky řve...stačí použít hlavu 🙈🤷

leilinka1234
8. bře 2024

Já bych doporučovala trošku zvolnit a nedělat ze všeho takovou tragédii. Je fajn, že se o syna hezky staráš, ale zas ho nemusíš mít v bublinkové folii 😊 viz dlouhé nehty a varlata 😃 promiň, ale to mě pobavilo 😊

te_reza
8. bře 2024

Fíha, tímto stylem budeš mít za chvíli nejen po přátelích, ale i po pomoci 🙈😃

betelgeuzz
8. bře 2024

Lidi dělají spoustu věcí, které se nemají dělat a nejen vůči dětem. A zrovna to, co popisuješ, jsou drobnosti. Nic se nestalo, tak buď v klidu. Máš první dítě, to bývá člověk víc opatrný, vše bere důsledně, když se narodí další, tak zjistí, že to není tak potřeba, ony děti jsou trvanlivý, neboj 🙂

cilkat
8. bře 2024

Vidím dvě možnosti: Buď (a to raději) se zklidni a začni věřit tomu, že dítě přežije i péči svých rodičů (hele fakt, děti jsou dělaný na to, aby padaly, bouchaly se věci, škubaly si kloubama a tak... Maj úžasnou regeneraci a jsou mnohem odolnější, než se bojíme), nebo přestaň své děti půjčovat návštěvám (návšěvu si pozvi, ale sobě a nenech ji sáhnout na dítě ... mě by třeba nenapadlo, aby návštěva dítě přebalila - to nikdy nedělala ani moje máma a ta mi jinak pomáhá prakticky se vším).

franerka
8. bře 2024

Myslím že reaguješ přehnaně. Jako chápu, že své dítě miluješ, ale ostatní se ho nesnaží zaměřovat. Kamarádky ti chtějí pomoct. Nic se mu nestalo. Kdyby ano, poznala bys to. Nejde o pidi mimčo ale rok a půl starého syna. Klid. Vše je ok.

pilzzee
8. bře 2024

No vidis, a ja jsem treba vubec nevedela, ze se to nesmi, a bezne vzal manzel syna za ruce a tocil s nim dokola 😅 Jako ted uz bych to nedovolila, ale prezil to vsechno 😀

tereza0111
8. bře 2024

Vubec nic se nestalo. Jestli kvuli tomu nemuzes usnout, potrebujes odbornou pomoc protoze si prehnane citliva a svemu diteti pozdeji takovouhle mirou ochranitelstvi budes skodit

autor
8. bře 2024

@slecnami jasně to jo, spíš jde o to, kdyby se to nedopatřením stalo tak už je trochu pozdě si uvědomit chybu ne?

dashyyy
8. bře 2024

kdyby nebyly ryby, nebyly by rybníky... až zakopne a rozsekne si hlavu, tak si taky řekneš, že měl raději sedět doma na zadku u televize, aby se mu náhodou něco nestalo? Chápu tvoje obavy, ale trošku, trošku dost to přeháníš...

optimistic
8. bře 2024

Dobry den, chapu Vase obavy. Co vim dle zkusenosti kamaradek, tak dite brecet nemusi, je dulezite ohlidat, aby byla plna hybnost v kloubu, pokud by nemohl pohnout rukou, tak nenechat zatuhnout (jet hned vecer na pohotovost), aby to bylo mozne nahodit zpatky. Verim, ze u Vas bude vse v poradku 🙂

autor
8. bře 2024

@optimistic Děkuji za odpověď.