27. TT, růstový percentil 15. Řešil někdo z vás?

3. bře 2024

Ahoj, v pátek mi doktorka v rámci poradny ve 26+6 TT kontrolovala malého. Bříško mu měřila dvakrát, prvně řekla, že ho špatně chytila. Váhu mi řekla prvně 830 g, po opravě 893 g (v průkazce mám 900 g). Pak řekla, že růstový percentil je 15. Víc to nekomentovala, až když jsem se ptala, jestli je to dobré, řekla ano, nesmí spadnout pod 10 a uvidíme, jak bude vypadat příště (objednaná jsem za 3 týdny).
Hodně mi to vrtalo hlavou, protože před třemi týdny byl růstový percentil 47. Samozřejmě jsem našla příšerné články... Nicméně srdíčko je ok, bije pravidelně, tep 144, plodové vody mám prý dost, což je v pořádku. Ukazovala pupečník, že je ok. Váha mi nepřipadá nijak tragická, asi bude problém s tím bříškem...
Zajímalo by mě, jestli někdo řešil něco podobného a zda Vás případně hlídali více nebo miminko může ještě rozměry dohnat. Snažím se uklidňovat, že kdyby to bylo akutní, snad nejdu na kontrolu až skoro po měsíci... Vystresovala jsem se asi sama, ale po zkušenostech nemám v lékaře takovou důvěru (bohužel).
Děkuji 🌸

chybadel
3. bře 2024

Nevím jaký jsme byli percentil ale taky mi říkali, ze je malá menší a má menší bříško a ze nebude mít víc jak 3kg a za 2 týdny na návštěvě to pekne doznala a odhad byl 3.200g nakonec u porodu měla 2890g👍😂 vše bylo ok

konidana
3. bře 2024

Klid... to mereni je plus minus autobus.

janches
3. bře 2024

Podle mě je postup správný. 15.percentil není ještě tak hrozný. My jsme měli 2.percentil, který jsme bohužel až do porodu nedohnali. Byla jsem hlídáná, kontroly co týden. Ale měla jsem problém i s výživou placenty, takže my jsme věděli, proč malá moc neroste. Nakonec jsme to dotáhli do krásného 38.týdne. Pak vyvolávaný porod, malá měla 2400g. Pobyla si v inkubátoru, potřebovala pár dní kyslíkovou podporu, porazila infekci a teď je to zdravá, krásná holčička 😍. Nebojte, určitě to bude v pořádku. 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru