Sedačka, ve které nepadá hlava. Existuje taková?

Zodpovězené
11. říj 2022

Dobrý den,

existuje protisměrná autosedačka (pro dítě od 2 let), ve které nepadá při spánku hlava ve Škoda Fabia II?

Sedačky jsou dost zkosené a i když máme nyní poměrně dost polohovací sedačku, tak ale v protisměru je polohování nedostatečné a hlavička padá.

Je to poměrně oblíbené auto, tak jste určitě už řešili, jestli třeba Axkid Minikid, když se mu tam dá ten klínek, jestli je dostatečně položený? Nebo něco jiného?

Děkuji

Dobrý den,

velký náklon nám umožní pásové protisměrky, které lze také ještě více položit pomocí klínu. Při výběru pak bude záležet na místě, které potřebujeme zachovat pro spolujezdce. Proto na prodejnách vždy zkoušíme přímo do aut, protože i když to bude stejný model auta, může mít jiná sedadla.

Z čistých protisměrek do Fabie II instalujeme: Klippan Opti/Century, Axkid Move, Axkid Minikid, Britax Max-Way. Vyzkoušet lze i BeSafe Stretch, ale ten je poměrně náročný na prostor.

Z isofixových sedaček pak určitě pasuje a hlava nepadá v BeSafe iZi Twist/Turn (je však jen do 18 kg) nebo pak Axkid One 2 (to je isofixová čistá protisměrka).

U Fabie II je spíš než sklon sedadel problémem hluboko umístěný isofix.
Jak píši výše... doporučím vyzkoušet vždy před nákupem přímo ve voze.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz