Cybex vajíčko. Jak byste srovnal Cybex Aton 5 a S2?

Zodpovězené
11. pro 2023

Dobrý denm

chtěla bych se zeptat na srovnání vajíček Cybex Aton 5 a S2.

U S2 se uvádí, že jsou vyšší řada, ale když koukám na nejnovější testy vajíček, tak všude vede Aton 5.

Nejprve jsem měla vybranou M i-size, ale dostupné barvy se mi nelíbí. Mezi B2 a S2 jsem pochopila, že S2 je vyšší řada a má kvalitnější potah a boční ochranu, ale ten test bezpečnosti stále poukazuje na klasiku. Jsem zmatená.

Prosím, poradíte?

Děkuji

Dobrý den,

omlouvám se za pozdější reakci. Nedorazila notifikace. ☹

Vajíčko Cybex Aton 5 patří mezi menší vajíčka a navíc zde nejsou dostatečné vložky.
Aton M je již velké a má i vnitřní vložky. Určitě bych se neřídil barvou, ale bezpečím pro své dítě.

Na stránkách ADAC není zatím žádný test Aton S2 zveřejněn - nešel tedy ještě do testování.
Na trhu najdete i spoustu jiných značek vajíček, které určitě také stojí za shlédnutí.
Úplně nejlepší je konzultace ve specializované prodejně, kde vám předvedou více vajíček a vy si můžete vybrat naživo. Důležitá je hlavně ložná plocha, vložky, váha.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz