Autosedačka pro batole 10 kg, 74 cm do auta Škoda Octavia Scout. Doporučíte, prosím?

Zodpovězené
30. pro 2023

Dobrý den,

potřebuju poradit, jakou autosedačku pro dítě šestiměsíční, co zatím nesedí.

Váží 10 kg a výšku má 74 cm. Autosedačku máme z kočárku a chtěli bychom už kvalitní a bezpečnou do auta Škoda Octavia Scout.

Děkuji

Dobrý den,

nesedící dítě patří z hlediska bezpečnosti a vývoje do vajíčka. Pokud koupíte vhodné s velkou ložnou plochou, pak ho můžete používat až do roka a půl.

Pokud již nechcete kupovat vajíčko, pak je výběr sedaček pro nesedící dítě velmi omezený: Klippan Kiss (sedačka s integrovaným vajíčkem), Besafe iZi Turn B, BeSafe Stretch B (ty mají vložné moduly pro nesedící).

Doporučím spíše zvolit první možnost - koupi dalšího vajíčka.

Pročíst si můžete na našem blogu článek, který pojednává o tom, proč je důležitý správný výběr sedačky pro nesedící dítě z hlediska vývoje zad.

A před koupí jedné nebo druhé varianty učitě zajeďte do specializované prodejny, kde vám dokáží poradit se správným výběrem.

S pozdravem

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz