Autosedačka po vajíčku. Jakou otočnou, s isofixem a do 10 tis. Kč byste doporučil pro syna 18 m., 10 kg, 80 cm?

Zodpovězené
4. únor 2022

Dobrý den.

chtěla bych poprosit o doporučení autosedačky pro syna, má 18 m., 10 kg a 80 cm. Představovala bych si autosedačku s možností otočení 360 stupňů, s isofixem, v cenové relaci do 10 tis. Kč a aktuálně do auta Octavia I.

V hledáčku mám Joie i-spin 360, Britax Römer Dualfix iSize, případně ještě Cybex Sirona (ale u ní si nejsem jistá, zda není s pultíkem). Kamarádka také doporučovala Kinderkraft Xpedition či Zopa Protect iSize, Graco Turn2Me.

Předem děkuji.

Andrea

Dobrý den,

pro Octavii I. bude z otočných sedaček v cenové relaci do 10 tis. nejvhodnější sedačka Joie i-Spin 360. Otočná Joie umí díky své konstrukci dobře vyrovnat větší sklony sedadel a obsahuje zmenšovací vložku, kterou u tak malého dítěte budete ještě potřebovat.

Otočné verze od značek Britax a Cybex jsou taky kvalitní, ale neobsahují zmenšovací vložku a Britax má příliš otevřenou hlavovou opěrku. Cybex má opěrku krojenou lépe, ale bohužel neobsahuje zmenšovací vložku.

Ostatní uvedené sedačky jsem neměl možnost testovat a tudíž nejsem schopný posoudit jejich kvalitu.

Kvalitní otočné sedačky vyrábí také značka AVOVA:
AVOVA Swan-fix a AVOVA Sperber-fix. Obě verze obsahují zmenšovací vložku pro menší děti.

Osobně bych Vám doporučil se dívat po čistě protisměrných sedačkách.
Tyto sedačky umožňují přepravovat děti v pětibodových pásech až do 25kg (nejvíc lze do 32kg s Klippan Opti 129).

U otočných sedaček je možnost pětibodového jištění pouze do 18Kg (nejvíc do 20kg s AVOVA Sperber-fix).

Z protisměrných sedaček doporučuji následující:
Klippan Century, Axkid Minikid a BeSafe iZi Plus X1

S pozdravem
Centrum autosedaček s.r.o.

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz