Který kočárek je podobný Bebettu?

Zodpovězené
16. zář 2022

Ahoj,

u dcerky (3 roky) jsem měla kočárek Bebetto Luca a byla jsem s ním relativně spokojená. Tedy až na pár věcí:

  • Po čase začal trochu vrzat.
  • Dvakrát jsme dostali defekt.
  • Měřím 158 cm, manžel 193 cm a jemu ten kočárek byl mírně malý. Občas do něj při procházce zakopával.
  • Složit kočárek do auta byl problém. Většinou jsme museli dát pryč i kola a to máme Opel Insignii, hluboká část šla automaticky na zadní sedadla. To však čekám, že bude u každého jiného kočárku.

V současnosti čekáme druhé miminko, mělo by přijít na svět v únoru. Pokukuji po druhém kočárku. Nemůžu si pomoci, ale tvarově a vzhledem se mi nejvíce líbí opět kočárky Bebetto. Je to hlavně kvůli jejich oblým stříškám.

Konkrétně mě zaujal Bebetto Bresso Premium Class Stella, hlavně tedy ta kombinace jakoby se „zlatým“ kovem. Obávám se, že výše zmíněné problémy by se nám opakovaly.

Jaký kočárek tedy vybrat?

Máme jít do Bebetto Bresso Premium Class Stella?

Další naše podmínky jsou následující:

  • Rozpočet 20 000 - 23 000 Kč, s přimhouřenýma očima do 25 000 Kč.
  • Aby zvládl i nerovný terén, tedy žádná kolečka typu Cybex.
  • Oblá střecha, rozložitelná, s větráním. Ne „sekané“ stříšky typu ABC Design Salsa 4, Joolz Day, Easywalker Jimmey.
  • Co největší hluboká korba, polohovatelná (dcerku jsem v hlubokém kočárku měla do 10 měsíců).
  • Velký nákupní košík a dobré odpružení.

Pokud by výše zmíněné problémy s Bebettem při dalším novém kočárku nebyly, to bylo by to fajn.

Momentálně hledám jen hluboký kočárek. Sportovní mám po dcerce. Nevadí však, že by se Tebou navrhované kočárky prodávaly pouze ve dvojkombinaci.

Děkuji

Ahoj,

kočárek Bebetto Bresso je za mě těžký model, který navíc unese pouze 15kg dítě, čili vydrží málo. Zmíněná Premium třída, tedy Bebetto Bresso Premium Class se funkčně neodlišuje. Její odlišnost spočívá v designových barvách konstrukcí a potahů.

Defekt můžeš u nafukovacích kol dostat při všech značkách kočárků, proto je výrobci nahrazují za tzv. bezúdržbové. Ty jsou plněny pěnou, gelem nebo mají vzduchové komory. Jejich povrch však stále tvoří gumový plášť.

Chrastění, vrzání konstrukce či jiné části kočárku, je ve většině případů způsoben nesprávnou manipulací vlastníkem.
Pokud koupíš kočárek, chodíš s ním denně po vesnici, nerovném povrchu, po štěrku, tak je samozřejmé, že začne vrzat a hrkat .

Pokud Bebetto, pak Bebetto Holland. Tento kočárek má zajímavý design, výborné jízdní vlastnosti a hlubokou korbu s oblou střechou. Rozměry hluboké korby jsou podobné Bressu – 79 × 36 cm.

Pokud chceš designově zajímavý model se zlatou konstrukcí, pak Bebetto Pascal Premium Class. Má výborné jízdní vlastnosti a hlubokou korbu s oblou střechou. Rozměry hluboké korby jsou 79×33 cm. Tento model bude skvěle vyhovovat Tobě, ale manželovi bude korba velmi nízko položená. Rozpětí rodičovské rukojeti je ve výšce od 76 do 113 cm.

Jako alternativu nabízím podobné modely s oblou střechou. Tvá kritéria nejvíce splňuje Tutis Uno 3+, Tutis Sky nebo Tutis Viva4 Luxury. Zlatý design konstrukce u nich nenajdeš. Polohování hluboké korby najdeš pouze u Uno3+.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka