Jaká odpružená dvojkombinace s možností houpání a s teleskopickou rukojetí?

Zodpovězené
25. říj 2022

Ahoj,

chci si na čtvrté dítě udělat radost a pořídit si dokonalý kočárek, tak jsem se dneska i vypravila vyzkoušet do Kočárků Daniela v Kolíně, měla jsem vyhlédnutý Easywalker Jimmey, myslela jsem, že pouze zkusím a prostě beru, protože má vše co chci, ale....

Je skvělý, ovladatelnost přepychová, asi jsem nikdy neměla v ruce příjemnější kočár. Kompaktní, opravdu úžasně se s ním jezdí, líbí se mi i vzhled (nemám ráda takové ty okázalé prvky - lesklý kov, koženku..). Ale překvapilo mne prakticky nulové odpružení, resp. abych byla přesnější, nemožnost miminko alespoň minimálně pohoupat. Odpružený v tom smyslu, že pobere nějaké otřesy na horším chodníku, to bych řekla že je dobře, mohla jsem vyzkoušet i před prodejnou. Ale prostě nepohoupu, fakt ani trochu (zkoušela jsem i s 10 kg závažím) a to mi vadí. Dříve jsem měla např. Casualplay S4 a ten houpal fajnově, pak jsem měla Gesslein F3, tam v tomto ohledu taky dobrý... a dneska jsem prostě k tomu Jimmeymu nedokázala najít odpruženou alternativu, a to nabídka obchodu byla skutečně široká. Jediné co vcelku houpalo byla Salsa od ABC design, ale nejezdilo se mi s ním vůbec dobře, tak ten škrtám. Casualplay vím, že má i verzi ,,reverse" s otočnou sedačkou, ale tam jsem četla tolik ohlasů, že je sporťák extrémně úzký, že se mi do něj taky nechce.

Požadavky jsem si myslela, že nemám žádné zvláštní, ale ono prostě nic nehoupe. Od kočárku chci toto:

  • dvojkombinace (nebo klidně vložná taška místo hluboké korby),
  • teleskopická rukojeť (opravdu ji neoželím),
  • sezení po i proti směru,
  • sporťák do plného lehu (ne korýtkové sezení),
  • slušné odpružení, tj. možnost pohoupat mimčo (nečekám, že to bude srovnatelné s takovými těmi "houpáky" co mají pevná stejně velká čtyři kola, ale prostě aby to nebylo nulové... dřívější Casualplay v tomto směru vyhovoval).

Nějaké nápady? Je mi úplně jedno jestli budu kupovat bazarový za 1500 Kč, nebo nový za 30 000 Kč, takže přijímám tipy jak na starší modely, tak na dražší kousky

Děkuji

Ahoj,

je pravdou, že Easywalker Jimmey má všechny funkce, které jsi krásně v popisu shrnula. Ale možnost houpání mezi nimi není. Tato vlastnost se pomalu u nových modelů vytrácí. Je to pro časté reklamace konstrukcí, které se uměly při tomto pohybu rozkývat/rozhrkat.

Tuto funkci většinou najdeš u tzv. retro kočárků. Ty mají váhadla nebo řemínky, které umožňují konstrukci možnost houpání.

Z těch známějších zmíním Lonex King, Navington Caravel, Kunert Romantic nebo Lonex Parilla. Jejich konstrukce mají vyšší váhu a menší skladnost. Teleskopickou rukojeť však nemají.

Teleskopicky nastavitelnou rukojeť a zároveň funkci houpání má Navington Galeon. Ten v sobě spojuje tradiční funkcionalitu kočárků retro typu a hliníkovou konstrukci s moderními prvky. Po složení se konstrukce dá táhnout za sebou, takže je snadné ji přemístit či převážet například z auta domů.

Případně sportovnější kočárky Gesslein F10 Air+ a Gesslein F6 Air+, které však také mají otočnou rodičovskou rukojeť .

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka