Jakou dvojkombinace na vesnici s kloubovou rukojetí?

Zodpovězené
13. kvě 2022

Ahoj,
zhruba měsíc se probíráme nabídkou kočárků, pár desítek jsme jich již viděli osobně, ale stále se nemůžeme rozhodnout, kterou dvojkombinaci zvolit.
Co požadujeme, seřazené dle priorit, od nejdůležitější:

  • Výdrž na dvě děti
  • Čtyři kola
  • Výdrž v lehkém terénu (bydlíme na vesnici, budeme chodit po štěrkové cestě, nechceme s ním ale lézt po kopcích)
  • Kloubová rukojeť (mamka 160cm, taťka 180cm, teleskopická se nám zdála osobně dosti nepraktická)
  • Složení kočárku s nasazeným sporťákem
  • Možnost sporťáku v protisměru
  • Dostatečně velký sporťák, nechceme dvojkombinaci hned po roce prodávat
  • Váha ideálně okolo 12 kg
  • cena do 20tis.

Co jsou zatím největší favorité:
1) Britax Smile III
+ velikost sporťáku

  • stížnosti na kvalitu na zdejším webu, i na zahraničních
  • váha a kompaktnost složeného kočárku
  • trochu horší ovladatelnost, ale ještě slušná

2) Moon Rocca Edition
+ ovladatelnost kočárku
+ velikost po složení

  • nezdá se příliš do terénu
  • městský vzhled (výrazné lesklé prvky)

3) Britax Strider M
+ lehčí oproti Smile variantě

  • nezdál se nám příliš terénní

4) Joie Versatrax
+ velikost
+ jednoduché skládání

  • na první pohled na nás kočárek působil malý a nepříliš kvalitní
  • velmi otevřený sporťák
  • nezdál se nám příliš vhodný do lehkého terénu

5) Cavoe Axo
+ váha
+ velikost složené kočárku

  • bojíme se kvality (neznámá, asi polská značka)
  • žádný výběr barev, pouze černá

6) Nordi Fjordi

  • vysoko posazená korba (alespoň pocitově)
  • váha
  • horší ovladatelnost (neohrabanost)
  • velikost složeného kočárku

7) Tutis Uno 3+

  • vysoko posazená korba (alespoň pocitově)
  • váha
  • horší ovladatelnost (neohrabanost)
  • velikost složeného kočárku

8) Easywalker qtro plus
+ velikost sporťáku
+ váha

  • již doprodej, bohužel jsme tak nenašli kde vyzkoušet osobně na Moravě (nenašli jsme nástupce s kloubovou rukojetí)
  • hranatý vzhled

9) Zopa Quest
+ velikost
+ váha

  • nelze zaaretovat přední kolečka, údajně automatická aretace (tomu nerozumíme?)
  • otázkou, zda vydrží (málo recenzí na značku)

Máme vůbec reálné požadavky? Je jiný kočárek který jsme přehlédli a požadavky by splňoval? Případně máme uvedeno něco, co si myslíš že není pravda? Případně který by si z našeho seznamu nejvíce doporučovala?

Moc děkujeme za odpověď!

Ahoj,

neboj, Tvoje požadavky jsou úplně běžné! 🙂 Z Tvého výběru (který je mimochodem skvěle popsaný) se mi jako nejlepší volbou zdá Moon Rocca Edition. Ačkoliv vypadá jako městský model, tak má velmi dobré odpružení a nafukovací kola, takže zvládne i terén. Kromě toho má kvalitní provedení a celkově splňuje všechny vaše požadavky do puntíku.

Druhou rozumnou volbou by mohl být i Britax Smile III, který patří k těm kočárkům, které působí trochu "povoleně" a někomu to může opravdu vadit. Nicméně určitá vůle u kočárků má svůj důvod, právě pro pohodlnější jízdu v nerovnostech a terénu. Nevýhodou je u něj hluboká korba, která je menší, jinak ho doporučuji ráda a splňuje také vaše požadavky.

Jeho "skladnější " varianta Britax Strider M má tedy také dobré jízdní vlastnosti, takže terén zvládne, ale nevýhodou je méně prostornější sezení oproti Smile. Takže záleží čemu dáš u kočárku přednost.

Polské kombinované kočárky moc nedoporučuji, pokud bys ráda vydržela u sporťáku co nejdéle. Jsou hůře složitelné, těžší a mají menší nosnost (15 kg).

Značka Zopa má cenově dostupné kočárky a na jejich kvalitě to je znát. Většinou je doporučuji při omezeném rozpočtu, není to ten typ kočárku co by vydržel na druhé dítě, navíc patří k těm menším.

Nejlépe mi vychází určitě Moon Rocca Edition, který bych Ti i sama doporučila, kdyby nebyl ve výběru. Z uvedených kočárků toho má nejvíc co nabídnout, má super jízdní vlastnosti a zároveň patří k těm lehčím a skladnějším. Navíc si jsem jistá, že vydrží i na druhé dítě. Druhou volbou by pak byl Britax Smile III a Britax Strider M. Ať se rozhodneš pro kterýkoliv, tak věřím, že budeš spokojená.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie