Mám výčitky, že jdu na mateřskou a moje práce padne na kolegu. Jak se jich zbavit?

adelinda89
19. črc 2018

Ahojky.
Už jsem psala v jedné skupince ohledně mé práce, kde mi za celou dobu nepřidali ani korunu navíc. Moje práce v jiných prodejnách je ohodnocena mimo jiné dle prodeje a provizí. cca 5-10 tis. měsíčně navíc. Ale tady se to neřeší.
Těhotenství mě v práci za celou dobu vůbec neomezilo. Nemají za mě náhradu, tak jsme se dříve bavili, že bych jim chodila občas pomáhat.
V poslední době se mi v práci obzvlášť dařilo, ale na výplatě to zase nebylo znát. Tak jsem se rozhodla, že jim prostě pomáhat nebudu, když si neváží lidí a odvedené práce. Chci si užít poslední týdny mateřské v klidu a bez stresu. Tady se akorát budu stresovat, chodí tajný zákazník apod..

Ale zároveň mám trochu výčitky, že tady bude muset kolega zastávat ke své práci ještě tu mojí.
Ale zase co mi je do toho, když mám ze zákona dovolenou a nic mě nenutí sem docházet.

Já, když bych chtěla, aby můj zaměstnanec ve svým vlastním volnu občas zašel do práce, protože nemám nikoho kdo zastane jeho práci, tak mu přidám aspoň ke konci něco, aby viděl, že si ho vážím a má pro mě cenu.

Nevím jak to jinak popsat a nechci napsat přesnou práci, kterou vykonávám.

Potřebuji od někoho říct "nebuď blbá a vyprdni se na ně" 😂

letadylkokane
19. črc 2018

Nebud blba a vyprdni se jim na to 🙂
Kolega si to bude muset vybojovat sam, kdyz bude nespokojeny, muze dat vypoved.

koordinatorka_odboje
19. črc 2018

Oni ale prece vedi, ze budes nastupovat na MD, tak se meli zaridit a najit si nekoho.
Hele, mne meli potreti prodlouzit smlouvu v praci, ale jak zacuchali neschopenku z gyn., tak ze ne, a jeste meli pro me vyhodnou nabidku - ze tam mam mesic po vyprseni smlouvy zustat na dohodu, nez si nekoho najdou. Tu praci tam nikdo neumi, tak byli namydleni. No, nevzala jsem to za to, jak me lakovali.
Po dvou mesicich mi vola exvedouci, ze ma pro me dalsi vyhodnou nabidku - mam prijit zaucit novou silu, podle toho, co popisovala, jsme ji ale mela zaucovat v odbornych znalostech a ne v tom konkretnim pracovnim miste. To jsem take s diky odmitla - ja na to studuju na VS 5 let a mam to nekomu predat za 5 tisic mesicne?
Pokud na tebe neberou ohledy, tak je nemej taky

cherris
19. črc 2018

každý jde sám za sebe, kolegy mi může být líto, ale co z toho, když se mu v práci nebude líbit, může si najít jinou, dneska je o lidi bitka

priefi
19. črc 2018

@adelinda89 nebud blba a vyprdni se na to. Priprav si vecicky pro miminecko a vychutnavej posledni volne chvilky a nacerpej silu, budes ji pak potrebovat. Zamestnavatele z takovych poctivek akorat zdimaj a rikaj si, jak jsou s prominutim blbe a mnou si ruce jak levne prisli k pracovni sile. A kdyby prislo na lamani chleba po rodicaku, tak po Tobe ani pes nestekne. Kolega pak na Tebe taky nebude myslet, ze v noci nespis, protoze mimi potrebuje nakojit, poko ejsit, nebo porostou zoubky. Uzivej si to a preji krasny pohodovy porod bez komplikaci a at jste oba zdravi a v poradku

ariadna12
19. črc 2018

Vyprdni se na praci. Nemas povinnost tam chodit. Lepe cas vyuzijes s ditetem na materske (rodicovske).

b91
19. črc 2018

@adelinda89 nebuď blbá a vykašli se na ně! Já řešila něco stejného jako ty. Také mám nejvíce peněz na odměnách a o ty pravděpodobně teď přijdu, protože nadřízená je mrcha a absolutně nedoceňuje, že jsem tam makala jak fretka celých 6,5měsíce🤦🏽‍♀️. Na mateřské je to super, krásně si odpočineš, i po psychické stránce je to bomba 😍. Svou práci jsem měla moc ráda, ale teď je čas myslet na sebe a na miminko! ♥️

martaskaaa
19. črc 2018

Mam neco podobneho co ty, pracuju s lidmi a taky chod skryty zakaznik apod..moje prace me i relativne baví, ale jsou veci, kvůli kterym bych s tim sekla nejradsi hned. Jelikoz mi nic neni, dohodli jsme se, ze do konce těhu budu chodit do prace a zaucim nováčka. Ted jsem skoro 32tt a od srpna jdu na MD, jenze novacek dal ve zkusebce výpověď (uz druhy) a me dosly nervy. Je mi lito kolegyne, ze na vsechno zustane sama aspon tak na čtvrt roku, šéf jakoze i kdyz budu na md, jestli bych nezasla pomoct. No jako sice mi dal bonus za snahu zauceni novacka, ale uz jim na to z vysoka prdim, protože mi zkrouhli dovcu na kterou mam narok a to je tak na právníka. Takze chapu, ze ti to je lito, ale mysli i na sebe. Taky stale myslim na druhy, je to sice hezky, ale zase si vem, zda by takhle premyslel treba nejaky tvuj kolega, ze by mel o tebe obavy že zustanes sama atd... ne vsichni jsou takový bohužel a maji pak vše na salamu.
Zase za tu vypomoc by ti neco urcite zaplatili?

pavca1982
19. črc 2018

V životě se ještě napracuješ 🛀

puresin
19. črc 2018

@adelinda89 Je to od Tebe hrozne hezke a rozumim Ti, sama jsem takovy nouma. Ale fakt se na ne vykasli, v klidu se pripravuj na miminko a hod to cele za hlavu. Kolegovi bych proste vysvetlila, ze je Ti lito, ale uz to proste dal delat nemuzes - to musi pochopit uplne kazdy. 🙂

knuffel
19. črc 2018

Asi takhle, o nějaké výpomoci bys mohla eventuelně uvažovat, pokud bys byla v práci ve všech směrech spokojená, vycházeli byste si s vedením vzájemně vstříc a byly by tam třeba i fajn osobní vztahy a tak podobně. Všechno splněno zjevně není, když neumí ocenit Tvoji práci, vůbec nechápu, proč bys tam lezla, teď je to jejich byznys. Tečka.

liliana2016
19. črc 2018

Neber ohledy a vyprdni se na to. Já v práci smrděla taky skoro do porodu a dodnes lituji. Od 3.měsíce těhu jsem dnem i nocí zaškolovala, lítala jak fretka, abych svou práci předala jak nejlíp umim a slečna, co nastoupila po mně, mě nakonec pomluvila... Stálo mě to nejednou i zdraví, kdy jsem seděla v práci těhotná s horečkama a šéfům to bylo fuk... Nestojí to za to, příště bych tak blbá nebyla...

letadylkokane
19. črc 2018

@liliana2016 delala jsi ve statnim, nebo v soukromem sektoru? V korporatu, nebo mensi firme? Protoze aby bylo nadrizenym tohle sumak, tak to musela byt velka paka. A to je typicke pro statni molochy.

klea81
19. črc 2018

Jsi ještě mladá, že? taky jsem byla taková naivní a nenahraditelná, ale dá se z toho vyrůst a posbírat více rozumu. Zdraví máš jen jedno, tak se nenech stresovat. Nikdo tvoji snahu nikdy nedocení.

adelinda89
autor
19. črc 2018

@martaskaaa tak zaplatili. ale jak. 100 na hodinu? s tim, ze za 2 hodky treba prodam co mam, provize 20 000 a vice a me z toho nedaj navic nic. a +stres. v tydnu se neco trochu pokazilo, ne moji vinou, ale hned je to na me a vse delam spatne. jednou jsem prohodila jedno cislo, nic se nestalo a hned doslova ze vsechno po*eru...
holky, tohle jsem potrebovala slyset. prdim jim na to. a at si me pak pomlouvaji a jako ze budou. ale ja budu mit klid na pripravu na mimco.

knuffel
19. črc 2018

@adelinda89 No jasně, tak se mi to líbí 👍. Hezky v klidu doma!

garalela
19. črc 2018

@adelinda89 v praci jsem mela fix, osobko a provize, jako tehotna jsem do posledniho okamziku dojizdela 2hodiny denne, protoze za mne nebyla dlouho nahrada a taky to 2lidi v zaucovani zabalili. Na rozlucku jsem koupila obcerstveni. Na posledni vyplatu, ktera prisla kdyz uz jsem byla na MD, jsem nedostala ani korunu z pohybliveho osobka. Nikdy bych neverila, ze se to muze dit v teto dobe. Nikdy drive bych zaměstnanci nenapsala, ze se ma starat hlavne o sebe a tobe to ted pisu.

letadylkokane
19. črc 2018

@klea81 tenhle pristup se mi nelibi. Snahu oceni mraky lidi/zamestnavatelu. Jen musite opravdu firme neco prinaset a nebo se o to alespon opravdu snazit.
Lide si mnohdy mysli, ze snazeni znamena uz zo, ze jsou 8 hodin v praci.

kusanagi87
19. črc 2018

Tak to je jasne - nebud blba a vyprdni se na to! 😀 Meli se zaridit oni a ne ty jim tam jeste delat "blbce". Uzij si jeste pripravy na mimi a odpoutej se od práce. Ten dusevni klid za to stoji 😀
Ja tvuj prispevek uplne chapu. Take jsem mela prace az nad hlavu a kdyz jsem vedela ,ze pujdu na rizikove tehu, tak me to hrozne tizilo...jak ostatní budou muset delat moji praci a jak to zvladnou a podobne. Chvili mi trvalo nez jsem to prekousla. Ale vis co?! Zvladla jsem to ja, zvladli to take. Navic jsem mela nejvice ukolu ve firme, co se tyce projektu pro zakazniky, ISO, vyberovych rizeni ,ucetnictvi, dluzniku, obíhání uradu, delani poskoka sefovi 😤. Kolikrat jsem mela jen snidani v 7 a pak az svacinu doma v 17. Sef me zacal buzerovat, ptz zena, ktera je vyssi jak on a jeste ma vysokou v oboru a nesouhlasi s nim verejne na poradach, u vedeni urcite neni oblibena...😐 A i tak mi přišlo blbe na to rizikove těhotenství jit.

Je to jenom v hlavě, ze tak blbe uvazujeme! Ve firme si nas nevazi, clovek dělá první posledni, ale i tak je na tom nejhure! A jeste pozoruje znuděne kolegy, jak chodi po kancelářích si vykladat, ptz nemaji co na práci 😒 Takze fakt, vybodni se zvysoka na to! Neblbni, nedelej jim tam porad oslíka 🐎; stejne to NIKDO NEOCENI, a uzij si konec mateřská! 🏵️

BTW - ja muj plat klidne reknu - 15 000 kc a za cele 3 roky mi nepřidal, jen pridaval praci 😔. Hlavne že ostatní meli mezi 20.000-50.000 cisteho!

kusanagi87
19. črc 2018

@adelinda89 Treba teprve ted zjistí, ze si te meli vice vazit a ocenit te 🏵️ A když ne, tak tak jak ja po rodičovské - budu si hledat novou praci, ptz za 15 000 kc nemusim zastavat X pozic v reklamce a muzu jit pracovat pomalu do Lidlu...

anetka1701
19. črc 2018

Já bych se na to z vysoka!!! A to jsem byla ve čtvrtek v práci a v pondělí nastupovala do nemocnice k porodu a ještě ze špitálu s miminem řešila pracovní věci!!! Dělám nepřetržitě, "doma" jsem byla měsíc a stejně makala z domu...Ale mně si váží, docení mně, ředitel mi furt děkuje a je vidět že o mně stojí! Dokonce jsem dostala i ted prémie a to jsem na ně neměla nárok... Za těchto okolností pracuju ráda... Ale na tvém místě? Sbohem a šáteček...

letadylkokane
19. črc 2018

@kusanagi87 proc jsi delala 3 roky za 15 tisic, proboha? Proc sis rekla o tak malo?

letadylkokane
19. črc 2018

@kusanagi87 na druhou stranu si rikam, ze jazdy ma mzdu takovou, jakou si vyjedna...
Ty sus rekla o mzdu uklizecky, tak jsi ji dostala. S VS pro me nepochopitelne.

kusanagi87
20. črc 2018

@letadylkokane Nastoupila jsem po VS bez praxe a rovnou mi bylo naznaceno, ze vice jak 18000 kc hrubeho nedostanu...a ze se pak plat zvysuje. Tak jsem to vzala. Moc prace v oboru tu neni :-/ To jsem jeste netusila, ze sef je takovy, jaky je a ze misto platu mi permanentne bude pridavat jen praci :-/ O zvyseni jsem zadala asi 5x a vzdy jsem si poslechla hen presnasku o tom, jak musi zamestnancum stacit 15000 kc. On se casem pridal i bossing, takže to patrilo asi k tomu. Po rodičovské se tam nevrátím.

BTW ve velke ceske potravin.firme mi na marketingu hned po skole dali 15000 kc hrubeho...povinne, zadne dotazy, kolik chci.

kusanagi87
20. črc 2018

@letadylkokane Lide, kt nastoupili do firmy sami od sebe, meli takovy plat 😐 Tech, kt si sam pretahl odjinud, si cenil ponekud vice.

Když potřeboval noveho zkuseneho cloveka na PPC, tak se přihlásil clovek ze Seznam.cz. Sef nadseny, same superlativy. Kdyz zjistil, ze chce 25000 kc, tak vzal radeji absolventku hned po vysoke bez jakekoliv praxe a dal ji 15000 kc cisteho....a po půl roce ji propustil, ptz na ni skoncila dotace 😒

A ano, plat jak uklizecka. Kdybych nechtela jit behem chvilky na materskou, tak bych davno sla pryc a netrcela bych tam.

pabka
20. črc 2018

@kusanagi87 mužu se zeptat, v jakem městě žiješ? Pracuji také v marketingu a takový plat snad není možný, nedovedu si to vůbec představit, s VŠ to není snad ani možné...? Pracovala jsem v reklamce i ve firmě v marketing oddělení, plat tu psát nechci, ale rozhodne byl několikanásobný než uvadis a to už jsem 6 let na MD, v dnešní době jsou platy ještě vyšší.

35_a_budu_mamka
20. črc 2018

@adelinda89 Mysli hlavne na sebe, na svuj klid a soukromy zivot. Byt je funkce lidi na prodejnach velmi dulezita, protoze jsou kontaktem pro zakaznika, na centrale je vedeni stejne bere jako podradne, bohuzel! A proto bych se jim na to vyprdla. Stejne po materske nevime, jestli se treba nezmeni vedeni a uz po nas nevzdechnou a budeme hledat praci jinde. Takze ja bych myslela hlavne na svuj klid a chystala zazemi a vecicky pro mimi a sebe💟

fialka58
20. črc 2018

Každá korunka při mateřské dobrá, ale jak si sama napsala vyprdni se na ně...Jestli někdo neumí ohodnotit práci kterou zastáváš tak není důvod jí dál dělat 🙂

kusanagi87
20. črc 2018

@pabka v Uherském Hradišti, Zlinsky kraj. Prsve ze tady neni z ceho moc vybrat :-/ Po rodicovske budu hledat i ve Zline. Mozna je to jen o sefovi, bydli ve 32 porad u rodičů, nic si nekupuje, neplati, nevyrituje. Podle me nezna hodnotu beznych nakladu na domacnost, sporeni atd.
Kdyz jsem si rikala o zvyseni, tak me chtel propustit a pri hypotece a nulovem vyberu prace v oboru jsem si to nemohla dovolit ☹ Zpet nejdu ani za zlate prase! To si radeji udělám rekvalifikaci a budu delat neco jineho.
Obecne jsou tady nizke platy, co vim. Nejlepe se maji asi lide v soukromych firmach, co mam zatim vypozorovane.

biciklissie
20. črc 2018

Víš co, já jsem taky taková trubka. No, 13 let tu už upozorňuji, že beru opravdu hodně málo. I jsem zvažovala, že odejdu, ale nakonec vždycky vyhrály obavy z neznáma. U mě se ten plat postupně trochu zvyšoval, ale protože jsem začínala opravdu na směšné mzdě, tak je to bída do teď. Přitom tu dělám první poslední. Ten ochotný blbec je na tom vždycky nejhůř, akorát na zhroucení z přetížení. Nejlíp se mají ti agresivní, co nic nedělají, jen o práci mluví. Kolikrát ještě mou práci někdo vydával za svou nebo na mě hodil něco, za co jsem nemohla. Občas se o tom i vědělo, nikdo neřešil. Nejhorší to vždycky bylo ke konci roku, to jsem fakt padala na hubu a viděla o to víc, jak tu někteří mají leháro. No, teď jsem ve 27. tt a to, na co už roky upozorňuji, se ukázalo v praxi. Dělám úvazek 1,0 práci, co by byla na úvazek 1,5. Ani tu práci 1,0 bez toho dalšího 0,5 nikdo nechce dělat za můj plat. Horko těžko někoho seženou, i když mu přidají dalších 5 tis. Doba je hold taková a je to dobře. Jen pro mě je to samozřejmě hodně nespravedlivé, ale já jsem s tím nic udělat nedokázala a tak to mám. Zaučení se taky bojím, mám tu hodně rozmanitou práci a během měsíce se ji naučit asi nepůjde. A koho to pak asi bude vina? Samozřejmě, že moje. Plus ještě to, že vědí, že jsem těhotná a že mám trochu zdravotní problémy - na nemocenskou úplně nemusím, ale měla bych se šetřit. Samozřejmě sliby chyby, tak mi budou pomáhat. Vydrželo jim to tak tři dny a zase je všechno ve starých kolejích - vole, táhni. Hold si to člověk musí srovnat v hlavě a hlídat se sám, zdraví je nejdůležitější, ono se to nezblázní. Sama s tím bojuju, je to prostě povaha, že se snažím odvádět dobrou práci, být spolehlivá, vycházet lidem vstříc. No, takže s výčitkami bojuju taky, i když vím, jak mě ojebávají. No, píšu to proto, že si třeba z toho vezmeš poučení... Jestli vyloženě nepotřebuješ každou korunu, tak na to kašli. Zbytek života pracovat budeš muset, teď je snad jediná doba, kdy jsi hájená a nemusíš. Užij si to... Já už do nástupu na MD odpočítávám.

kusanagi87
20. črc 2018

@biciklissie Tak mam pocit, ze jsme se tu sesli sami stejni poctivci 😁 Praci na 150 %, pečlivě, spolehlivě, pomalu strhani a ostatní si vali šunky 😒 U nas v praci se take meli nejlepe ti, co nic moc nedali...jen nechali podepsat smlouvy a ja jsem resila vse kolem. Kalkulace, objednavky, produkci. Ostatni meli % ze zakázek a ja nic...a pritom se na me cast zakazniku obracela primo a resila jsem to celw sama.
Samozřejmě ze jak jsem ze dne na den odesla na rizikove tehu a nahradila me jina kolegyne, tak ta hned vyšší plat a jeste % ze zakázek 😔 To by z toho jednoho muselo klepnout!

U tebe ve firme bych si dala jeste pred materskou rizikove tehu, ze dne na den a at se tam bez tebe snazi! Teprve pak poznaji, ze je tva orace opravdu důležitá a měli si ji cenit. Zdravi je nejdůležitější, takze take "kaslat na ne!" 😁