Věkový rozdíl 14 let mezi sourozenci

malecek
27. kvě 2018

Mám syna z předchozího vztahu teď jsem v začátku těhotenství a syn je jedináček a nikdy sourozence nechtěl. Máme moc hezký vztah a mám strach ať nám to vydrží ať třeba nezačne žárlit. Máte tady někdo taky takový velký věkový rozdíl? Ani nevím jak to synovi říct.

dominikaromanova
27. kvě 2018

Myslím si, ze na žárlwni na mladšího sourozence je již dost starý a v tomto věku i rozumný. Já mám mezi dětmi také celkem dost velké věkové rozdíly. Nejmladší je od svých sourozenců skoro o 11 a 17 let.

hofida
27. kvě 2018

Mám kluky 13, 5 a 1,5 roku a musím říct, že nejstarší prostředniho vůbec nebere, přestože mu nic extrémního nevyvadi, říká často, jak ho nesnáší a že má jen jednoho bratra, toho nejmladšího. Nevím, jak to řešit a s věkem se to spíš horší než lepší.

malecek
autor
27. kvě 2018

@dominikaromanova a jak zprávu o sourozenci vzali? Kdy mu to říct?

malecek
autor
27. kvě 2018

@hofida tak takový extrém snad nebude. Honzík je strašně fajn kluk a doufám že bude pravý velký brácha jako byl můj brácha ke mě

dominikaromanova
27. kvě 2018

@malecek, řekla jsem jim, ze budou mít sourozence. Dcera byla nadšena a syn (puberta) řekl, to je fajn, ale hlídat nebudu.

neeva
27. kvě 2018

My máme ditka 15, 13 a 2 roky. Starší vzali nejmladsiho v pohodě. Těšili se. Je to jejich miláček.

malecek
autor
27. kvě 2018

Tak doufám že to u nás taky proběhne v klidu.

stefanovamarket
27. kvě 2018

Mám syna 15 let,z toho od jeho osmi let a narozeni dcerky jsme pet let byli sami,musel hodne dospět,pomáhat mi,je to úžasný kluk. Se segrou maji krásný vztah i když se pořád hadaji,ale miluji se a bez sebe nedaji ani ranu. Za mesic se nam narodí holčička,on se těší,že si ji bude mazlit,Anicka uz na zo neni,ale mám obavy u ni,sice se těší,ale pořád se ptá,jestli se o ni budu pořád starat a jestli bude na prvním místě😊taky jsem z toho nervozni.

malecek
autor
27. kvě 2018

@stefanovamarket o tom právě Honzík taky vždy mluvil,že má strach jestli ho budu pořád stejně milovat nejvíc na světě jako teď 😍

misicka1988
27. kvě 2018

@malecek Mám dceru 18 let, syna 13 let, a dcerku 19 měsíců. Oba starší sourozenci ji milují, a naopak mi už dost pomáhají. Pohlídají, berou si ji do kočárku, i na hřiště. Za mě to je fajn, a nebála bych se toho 😉

neeky89
27. kvě 2018

Taky mi bylo 14let, když se narodil brácha. Byla jsem z toho zprvu zaskočená, protože mi popravdě přišla máti na dítě už stará 😅 ale sžila jsem se s tím bez problémů. Měla jsem ho ráda. Jen pozor, abyste na staršího sourozence neházela příliš mnoho starání se o mladšího. Máti vyžadovala ve finále hodně pomoci a mně to v pubertě úplně nebralo. Místo běhání s kamarádama po venku jsem měla hodně povinností okolo bratra. To mě krapet sejřilo. 🙄

malecek
autor
27. kvě 2018

@misicka1988 děkuji, budu doufat 😍

malecek
autor
27. kvě 2018

@neeky89 to nehodlám dělat, dítě si porizuju já ne on, když mi bude chtít pomáhat nebudu mu bránit, ale nutit a ukolovat ho nebudu.

ditta01
27. kvě 2018

Mám mladší sestry rozdíl mezi námi je 10 a 12 let. Mají jiného otce. Když se narodili přišlo mi že veškeré vztahy s mamkou se dost narušili a narušené jsou dodnes. Přišlo mi že už do rodiny nepatrim. Byla jsem spíš chůva než sestra. Ségry jsem měla a mám vždycky ráda teď ke mě utíkají si stěžovat jak to mají doma těžké. Jsou pubertacky já už mám svoji rodinu. No ale přijde mi že se nikdy nesejdeme zatímco oni řeší první lásky a střední školy já rodinu a práci.

kaneshiro
27. kvě 2018

Švagr (35 let) má bráchu mladšího o 17 let a sestru dokonce o 21 let.

andelka
27. kvě 2018

Já mám o 14 let staršího bráchu,a vztah máme pěkný. Ne jako třeba moje děti,které jsou od sebe o dva roky,ale určitě jsem ráda že se máme. Brzy se osamostatnil,když mi byly 4 šel na vojnu, rozhodně mi nenahrazoval otce nebo na něj mamka neházela zodpovědnost. S přítelem chceme mít mimco,a jeho dcerce bude teď 13. Též ji nehodlám využívat,i když občas ji o pohlidani požádám. Rozhodně bych po ní nechtěla starost o mimino.

prcekverunka
27. kvě 2018

@malecek Zkušenost nemám, ale myslím si, že už je dost velký na to, aby žárlil na mimčo. Za chvíli začne běhat za holkama, pokud už za nimi neběhá teď a sourozence řešit nebude.

krive
27. kvě 2018

Mám o 14 let mladší sestru a o 21 let mladšího bratra (oba rodiče si pořídili dítě z nového vztahu) u obou jsem už byla "dospělá" takže díky ségře jsem byla připravená na svoje děti a můj 18m syn si má aspoň s kým hrát (myšleno s bráchou) ale myslím že my holky to asi bereme trochu jinak než kluci 🙂

evakaspar
27. kvě 2018

Já mám bráchu mladšího o 13 let a jsme dva jedináčci v podstatě. Jako s miminem sem mamce pomáhala nakupovala atd... A když měl 2 roky tak jsem šla na školu a začala žít svůj život.

kyti75
27. kvě 2018

@hofida mame to uplne stejne, jen mam kluky starsi- 18, 8 a 5. Nez se narodil treti, byli partaci, ale pak se to zvrtlo a me to moc mrzi a nevim, co s tim.....

davidjoshua
27. kvě 2018

Máme taky tak.Starší syn má 22,malýmu je 8 let.Nikdy bych nevěrila že budou mít tak báječný vztah.Od začátku milují jeden druhého.Někdy mě to až dojímá k slzám.Starší je už na výšce,ale když má dojet, malý ani nemúže dospát jak se těší.Klidně je necháváme samé doma i na víkend,a starší se báječně a rád o bráchu postará.Nemějte strach všechno bude v pořádku.

petrusejenc
28. kvě 2018

Take mam dceru (28.10.99)z predchoziho vztahu ktera byla jedinackem do svych 15ti let.Potom se narodil Tomik(31.8.14) to co predvadela za sceny bylo do nebe volajici😠......k tomu jeste (1.12.16) pribyla dcera Monika😁😁

petrusejenc
28. kvě 2018

joooo a jak dcera vzala info o sourozencich😀😀😀Tak o braskovi vedela ze jezdime k Apolinari na IUI. A dalsi sestricka ji byla oznamena tim,ze jsme ji koupili novy tel.po kterem touzila😀Ja ji rikam"Eli ukaz mi ten tel.at si ho prohlednu😁😁ona mi ho podala a ja ji zato podala tehu prukazku😂😂😂😂....koukala jako blazen."ty mas mobil ja prukazku😃😃😃"

crazyduck85
28. kvě 2018

U nás se jedná o nevlastní dceru, ale napíšu jak to bylo u nás. Když jsme zjistili, že jsem těhotná, tak byla i nadšená, jela s námi do nemocnice na kontrolu ... a říkala, jak je ráda, že nám to přeje, ale že nechce aby její máma měla s novým partnerem miminko (v té době měla pár dní do porodu). Narodil se jí bráška od mamky a byla z něj velmi nadšená. Zato nám jednoho dne oznámila, že náš malej není a nikdy nebude její brácha. Když se náš malej narodil, tak sice přijela se podívat do porodnice, ale přišlo mi to takové z povinnosti. Vždycky když byla u nás, tak dělala že ho nevidí nebo tak nějak. Poprvé si ho pochovala když mu bylo 8 měsíců a že by z toho byla nějaká nadšená se říct nedá. Cestu si k sobě našli až teď, před zhruba 2 měsíci. Našemu je nyní 2,5 roku a slečně v létě bude 17 let. Bylo to hodně těžké období a jsem ráda, že je to za námi. Věděli jsme, že jistě bude žárlit, ale nečekali jsme, že to bude až takové, že bude až na malého hnusná.... Držím palce, ať je to u vás mnohem klidnější.

petronilkaa
28. kvě 2018

Mám sourozence o 14 a 12 let starší. Vyrůstala jsem většinu času jako jedináček, ale sourozenci mě měli jako mrně rádi, a já je (i když mě jako správní sourozenci škádlili). Když jsem byla starší, brali mě sourozenci se svýma rodinama na dovolenou k moři, na hory nebo i jen na chatu, na výlet na kole. Teď v dospělosti máme všichni tři super vztah. Určitě to je dáno i náturou dětí, ale jde i o přístup rodičů - neupřednostnit jedno dítě.. Kamarádka s bratrem ani rodiči nevychází, protože ač bezproblémová holka, výborná studentka, vždy dělala vše proto, aby se rodině zavděčila atd. rodiče vždy dávali přednost kamarádčině bráchovi.. A taky jak je výše psáno, nenutit k pomoci..

prejeta_zaba
28. kvě 2018

Pozor na to žárlení, dítě potřebuje pozornost vždycky, ať už je starší o rok nebo o 15. Vždyť i dospělí žárlí, a jak! Z vlastní zkušenosti, byla jsem 10 let jedináček a s mamkou výborné vztahy, sourozence jsem si přála, ale bohužel už od začátku byl jeho příchod podán absolutně nevhodně. Dostala jsem fotku z ultrazvuku jako (jediný)! dárek k narozeninám, bylo mi 10, prý jestli vím co to je - no a od té doby už ve mně jen klíčila žárlivost, když jsem viděla ty rozzářené obličeje rodičů. Po narození sourozence jsem šla absolutně stranou. Nikdo si mě ani nevšimnul, jediná otázka od všech příbuzných, co byli úplně odvaření z mimina, na mě byla "Co říkáš na miminko?" atd. Prostě všechno špatně. Od té doby mám s mamkou úplně rozvrácený vztah, dodnes a to už mám dávno svoji rodinu. Takže za sebe doporučuji opravdu velmi poctivě rozdělovat čas mezi mladší a starší dítě, klidně i staršího rozumně zapojit, ale s citem, ne hodit na krk a "teď jsi ten starší, rozumnější, tak ustup, pomoz, pohlídej, máš z toho přeci už dost rozumu atd." Znám i rodiny, kde je mladší pro všechny úžasný mazlík, ale je vidět, že je to od začátku postaveno jinak a ne vždycky má přednost to mimino (i když samozřejmě vyžaduje víc péče než dospívající).

mku
28. kvě 2018

Ja mam 13ti letou dceru z prvniho manzelstvi.A ted z druheho manzelstvi mam 10ti mesicniho chlapecka. Dcera taky sourozence nechtela, oznamili jsme ji tehotenstvi ve tretim mesici, protoze jsme jeli na lyze a ja uz jsem nemohla lyzovat. Nejdrive to obrecela, postupne se zacala tesit. Snazim se ji venovat, nekdy radsi zmenim plan co mam s malym a vyhovim ji, aby si nepripadala odstrcena. Dcera malyho miluje, rada ho i pohlida.
Manzel ma z prvniho vztahu 19ti leteho syna. A to je jiny pribeh... maleho nesnasi, dela mu naschvaly... tatovi primo rekl, ze ho nema rad, nic k nemu neciti, protoze sourozence nechtel... ale je to hlavne tim, ze ho v tom podporuje byvala a jasne mu vysvetlila co to znamena z pohledu budouciho dedictvi...

lmartinkova85
29. kvě 2018

Starší syn bude mít 13let a když jsme mu to oznámili tak byl špatný...prý ze jeden zlobr už mu stačí 😁😁😁😁 mladší bude mít 6 let pořad se hádají perou....nebyli jsme lepší se segrou 😊

martinasip
29. kvě 2018

Ahojte holky pridam se k vam. Mam z predeslyho vzahu 12let syn bude mu 13 za chvilku. A nam se konecne s mojim novym muzem podarilo mimi. Konecne sme nasli dve carky. Este nemam potvrzene dr, ale snad 3 testy nekecaju. Nejprve nas podporoval, ze chce bratricka pak ze sestricku a vcera ze nechce nikoho. Este sem mu to nerekli az jak nam to potvrdi dr. Ale je rozumny chlapec a verim, ze se pak bude tesit.

zuzineckah
29. kvě 2018

Dcera měla 11 let, když dostala prvního sourozence a moc se těšila, brášku miluje, i když jí někdy leze krkem 😀 Z dalšího přírůstku už tak nadšená nebyla, bylo jí 14 let, ale to spíš bylo tím, že už měla ty svoje pubertální zájmy a představa toho, že se zase moc nevyspí, bo vřeštící mimino, jí už tak nebrala 😂 Ale oba je zbožňuje, ráda i pohlídá, kolikrát nám s manželem řekne "jděte si někam vyrazit, já prcky obstarám" (aktuálně je jí 16 let)👍❤ Je prostě boží velká ségra👍 Spíš mě štve, že kvůli prťatům s ní nemůžu podnikat tolik aktivit, kolik bych chtěla (a kolik by si zasloužila), ale snažím se to nějak poladit, aby byla spokokená😉