Odchod dcery k otci - exekuce.

lukysa
14. říj 2019

starší dcera(15let) se rozhodla,že po 12letech kdy s jejím otcem nežijem a zároveň ji 11let vychováma muj muž se přestěhuje k otci . zničeho nic to se podlení říct nedan, asi jsme byli příliš přísní otázka je co je příliš. ale ze zkoušky to teď asi myslí na dlouho-takže budem muset podniknout kroky jako výživné svěření do peče.....
ale moje otázka se týka(že jsem se doslechla)když ji to zatrhnu on nic nenadělá protože on má cca10exekucí + dluh na výživném tím pádem se bude muset vrátit domu. protože žádný soud nepošle dítě do horších podmínek než vyrustá
ano nebo ne?!
děkuji

makronka222
14. říj 2019

A co chces resit? Prachy, nebo aby dite bylo spokojene? O co ti jde predevsim? Proc by holka nemohla byt u taty, kdyz s nim ma treba lepsi vztah, ma k nemu vetsi pouto? Ty tu resis jen jak udelat tem dvema ze zivota peklo... nedivim se, ze chce pryc

sudylichozrout
14. říj 2019

@lukysa Proc bys ji to zatrhavala? Je ji 15, asi se u taty citi lepe nez u vas doma a v tomhle veku musis zkratka respektovat jeji rozhodnuti. Je uplne jedno, kolik ma tata exekuci, to vubec nehraje roli. Ona je u nej spokojena a u vas ne. Kdyz ji budes drzet u vas nasilim, vubec nicemu nepomuzes, naopak. Bude ti utikat a vas vztah bude jeste horsi, nez je ted.

mimi1004
14. říj 2019

15 let je telecí věk. Respektuj její přání a třeba ji do několika měsíců budeš mít zpátky doma, až zjistí, že to bydlení s tátou není tak růžové, jak si myslela při bydlení na zkoušku. V opačném případě ji taky můžeš ztratit. To, že má exekuce nijak neomezuje jeho otcovská práva a povinnosti.

lukysa
autor
15. říj 2019

prachy asi těžko řeším,když nám dluží za x let.lepší vztah mezi nimi se podivně oběvil lusknutím prstu.takže vnitřní maják bliká na poplach.a ano je mi jasné že si to musí zkustit proto tam bydlí.ja se ptala jestli by soud mu ji svěřil do péče jako marnotratné osobě

pink_unicorn
15. říj 2019

Já mám teda opačný názor než holky, já bych teda nezletilou nesvěřila do péče chlapovi, který má evidentně co dělat sám se sebou. Jak by měl vychovávat puberťáka, když si neukočíruje ani svůj vlastní život. Přijde mi to jako klasická situace, kdy to s holkou mlátí ode zdi ke zdi, máma je přísná a tatínek jí naslibuje hory doly, jak se u něj bude mít dobře. Ať si ho navštěvuje kdykoli chce, je tam na víkend, prázdniny, ale domov by měla u mě, ne u člověka, který na ní celý život ani neplatil..... Se soudama nemám zkušenost, ale selský rozum mi říká, že by návrh musel vznést otec a vzhledem k jeho potížím by na to snad žádný soudce nekývnul, i když by se dcera stavěla na hlavu.

mimi1004
15. říj 2019

@lukysa S tím soudem nevím, ale já bych k soudu nechodila. Nechala bych ji u otce, ale s pravidelnými návštěvami u vás, s tvou kontrolou žákovské knížky, jestli třeba nepůjde prospěch dolů a tak. Ale nelámej to přes koleno. Za 3 roky bude plnoletá a to by se ti mohlo šeredně vrátit, až by s tebou úplně přerušila kontakt. Držím pěsti 🍀
@pink_unicorn V tomhle věku už bere soud ohled na přání dítěte a exekuce jeho otcovská práva nijak nesnižují.

eleanora84
15. říj 2019

bože vy jste tak úzkoprsé, kde jste přišly na to, že se má lépe u něho než u matky? holka má 15, klasický puberťák, mamka sama se snaží dceru vychovat dobře, proto ji občas musí i něco zatrhnout a co udělá otec? ten ji určitě dovolí vše, protože tam je jen semtam... takže samozřejmě je tatínek v tuhle chvíli nejlepší... z toho příspěvku cítím strach o dceru, jestli se o ní člověk, co není schopný ušetřit ani halíř ba naopak dluží, kde se podívá a vy jste na ní akorát hnusné... paráda, že do toho všichni tak vidíte, fakt tleskám... jakže to máte staré děti, dámy?

vineta
15. říj 2019

@lukysa Když pominu ty vztahový lapálie, do kterých stejně nevidíme, předpokládám, že kdyby byla svěřená do péče jemu, že by se na výživné, co by ti soud vyměřil, měl (alespoň částečně) nějak započítávat ten jeho dluh na výživném. To bych si asi zjistila nejdřív, jak by to bylo, a probrala to s ním, protože pokud má takový finanční problémy, možná by se o ní prostě pak nezvládal postarat finančně.

pavlusak
15. říj 2019

@eleanora84 naprosto souhlasim, ten rodic, ktery se snazi podle sveho nejlepsiho vedomi vychovavat dite, je v ocich pubertaka samozrejme ten nejhorsi, chce po nem pripravu do skoly, uklid pokoje, podilet se v domacnosti a sem tam neco proste nedovoli, zatimco ten druhy, u ktereho je jen na vikend je vlastne pohodicka a klidek, uziji si spolecny vikend, nic neresi a tak se tam holce proste libi vic zejo ... naprosto to chapu... ale realita a skutecny zivot je o necem jinem, nechala bych ji to vyzkouset, mozna na to prijde sama, ze to neni uplne tak jak si predstavovala, narok na to ma... s vyzivnym nevim, ale podle me by se klidne mohl odecitat dluh ktery vam za ty roky dluzi na vyzivnem po dobu co bude dcera u nej, to by chtela piradu s pravnikem

caverina
15. říj 2019

Jde videt,ze vetsina z vas ma male deti,takze o tom jake to je mit doma pubertaka vite velke houby🙂 a jake pouto proboha? Uz jen to,ze ma dluh na vyzivnem o necem vypovida...o tom jaky je to otec....kazdy poradny chlap a otec by v prvni rade platil radne alimenty....je to jen vzdor...

pink_unicorn
15. říj 2019

Moje kamarádka měla 15 let, když se její rodiče rozvedli a zpětně vzpomínáme, jak to bylo šílené období. Když jí máma něco zakázala, běžela za tátou, ten jí všecho dovolil mámě natruc, aby byl ten lepší, ale následky jako problémy ve škole, alkohol apod to už ho netrápilo, to musela hasit mamka..... Vidím to stejně, chlap který neplatí ani na své dítě určitě nebude žádný extra charakter a já bych se bála, že i blbých pár měsíců života s ním na ní zanechá následky, s kterými se pak budu já potýkat. A že bude za tři roky plnoletá a stejně si bude dělat co chce? Ale tři roky jsou v tomhle věku strašně dlouhá doba, před třemi lety jí bylo 12 a byla zase úplně někde jinde 🙂

leilinka1234
15. říj 2019

Taky půjdu proti proudu. Nepustila bych jí a udělala bych pro to asi všechno, co by šlo. Otec se evidentně nestaral dlouhou část života, s výchovou nejspíš zkušeností moc nemá. Holce je 15, puberta s ní asi tříská... Úplně to vidím, s mámou není žádná sranda, musí chodit brzy domů, učit se a mít povinnosti. S tátou si dá cigáro k snídani, večerka a návrat domů v 10..... A za rok bude těhotná 🙈 naši byli teda v této době ještě spolu, ale když bych mohla, taky bych si vybrala tátu, ten povolil hodně. Ale díky bohu za to, že tomu tak nebylo. Teď zpětně bych si vybrala mámu a její přísnější výchovu... Byla jsem grázl... Díky bohu za jejích pár facek :D

misicka1988
15. říj 2019

@lukysa Máme to trochu podobné, mám syna 14 let, dcera 19 let, a ex naprosto zadlužený, + mi na alimentech dluží 60. 000, -. Navíc o děti jeví zájem víceméně nulový. Ale děti by k němu bydlet nikdy nešly, velmi rychle pochopily že u něj by se dobře neměly. Ale moc dobře si dovedu představit tu situaci kterou popisuješ. - Pubertální dítě které se snažíš vychovat v dobrého člověka se vším všudy ( škola, úklid, rodinné akce, atd..), a to prostě občas tvrdší výchovu potřebuje. Mám syna s Adhd, potřebuje řád. Takže i když si ve spoustu věcech rozumíme, občas to mezi námi jiskří víceméně se jedná o školu a úklid. V té chvíli je na mě šíleně naštvaný. A jsem si jistá že tvá dcera má pocit že u otce bude mít mnohem volnější režim, což ale může ublížit zase jenom jí. A další otázka.. co na to její otec? Ten s tím naprosto souhlasí? Není to spíše tak, že má vidinou toho že se zbaví placení alimentů, a navíc ještě dostane "zaplaceno"?? Já to řeknu zcela upřímně.. k takovému "otci" který dlouhá léta nejeví zájem, navíc má finanční a možná i existenční problémy dceru/syna pustit nechtěla, a strašně by mě to ranilo...😟. S dcerou bych vše ještě na rovinu probrala. Držím ti moc palce, dovedu pochopit jak se cítíš..

mcellinka
15. říj 2019

@lukysa moje máma to měla stejně jako ty . Brácha když mu bylo 12 let se z ničeho nic rozhodl že chce jít k jeho tátovi který žil 300 km daleko. On taky dlužil a stále dluží na alimentech. Mám soud neřešila. Domluvila se s ním jak si bráchu bude brát a jezdili jsme pro něj dost často těch 300km ( hrůza ) . No ale nakonec byla ráda že se soud neřešil. Vydržel to tak 6 měsíců a pak začal mámě volat že chce být u ní a že už nechce být u táty atd. Takže vytrvej a uvidíš jak to bude u Vás. Soud zatím neřeš . Bohužel teda brácha strašně zdivočel u táty. Ale on ten jeho táta byl vždy strašný grázl....

codal
15. říj 2019

Já si teda tak myslím, že je to pubertální vzdor, protože mamka po ní doma něco chce, kdežto sem tam u táty je pohoda. A pokud otec není ani schopný platit své dluhy a výživné, tak opravdu netuším, jak chce uživit další hladový krk a ještě k tomu v tomto věku. Musí to být hodně těžké nechat dítě jít, když vím, že tam to prostě nebude fungovat a to dítě může za pár týdnů díky lhostejnosti otce pěkně zvlčet. Navíc to musí i bolet, když člověk má pocit, že dětem dal vše, snaží se a pak to dítě jde k tátovi jen proto, že tam bude mít klid:-/.. nezávidím tuhle situaci a doufám, že si to dcera brzo rozmyslí!!!

shaun40
18. říj 2019

Nebála bych se soudu stoprocentní je že ich bude zajímat z čeho ji bude živit a pak mu nepřidá na důvěře k péči fakt že ne přispíval na výživu.Jdi se poradit na OSPOD je v každém městě pracuje tam psycholožka třeba ti poradí.Já bych ho zavřela do vězení .Jake otcovské práva žádné to není otec když ho nezajímá co bude holka jíst.