Magnetická rezonance cca 3. týden těhotenství. Může to mít nějaké následky?

nikoll93
3. kvě 2024

Dobrý den,prosím Vás nemáte některá zkušenost? Byla jsem na magnetické rezonanci mozku,ale je možnost,že jsem již v této době byla v cca 3.týdnu těhotenství pokud budu počítat ode dne poslední menstruace (4.4.) Vyšetření proběhlo 25.4.
Ale pohlavní styk byl až 12.den a 7. den před vyšetřením.
Myslíte, že toto může mít nějaké následky? Nebyl někdo prosím v podobné situaci?
Mockrát děkuji

themuffin
3. kvě 2024

@nikoll93 osobní zkušenost sice nemám, ale myslím že riziko je úplně minimální až žádné. Já měla v době ovulace a uhnizďování silný covid a těhotenství proběhlo úplně bez potíží a syn je zdravý.

petulkadodo
3. kvě 2024

@nikoll93 Magnetická rezonance se nedoporučuje v prvním trimestru z důvodu mírného prohřívání skenovaných tkání. Je to stejný důvod, proč by se v prvním trimestru měla srážet teplota. Riziko je tedy stejné, jako pobyt v sauně nebo zvýšená teplota u nemoci, což jsou situace, které v době, kdy ani nevíte, že jste těhotná, absolvuje spousta žen. Při MR skenu mozku jsou cívky umístěné pouze kolem hlavy, tam působí nejsilnější pole, k zahřátí oblasti podbřišku při tom dochází zcela minimálně. Následků bych se nebála. Držím palce, ať je vše v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru