Vliv magnetické rezonance a rentgenu na kvalitu spermií.

Zodpovězené
6. kvě 2019

Dobrý den pane doktore,

manžel během posledních pár měsíců absolvoval kvůli svému zdraví asi 4 magnetické rezonance, několik rentgenů vícekrát po sobě (kyčle, záda). Zajímalo by mě, jestli to může mít nějaký vliv na spermie, nebo se tím nemusíme zabývat? Nějakou dobu už se snažíme o druhé dítě, zatím to nijak neřešíme, vím, že to nelze uspěchat. Byla bych ale klidnější, kdybych alespoň o tomto nemusela uvažovat.

Děkuji moc!

Dobrý den,

na spermie má vliv kdeco, ale všechna vyšetření, která popisujete, se dělají podle "hygienických" standardů, takže nemají mít žádný "viditelný" negativní účinek.

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň