Diastáze po porodu. Za jak dlouho se vám vrátilo do normálu?

matusoni
9. bře 2023

Za jak dlouho se vám vrátila do normálu po porodu břišní diastáze?

dashyyy
9. bře 2023

Po 6letech, kdy jsem ji začala aktivně pod dohledem cvičit.. sama by se asi nevrátila nikdy :-/

laxesis
9. bře 2023

asi za rok, každodenní cvičení

matusoni
autor
9. bře 2023

@dashyyy 😲to jako fakt? Já myslela, že se to spraví samo. A používala jsi poporodní pás?

matusoni
autor
9. bře 2023

@laxesis a co jsi cvičila?

korelkaot
9. bře 2023

Já včera objevila na istagramu Core yoga, má i webovky. Jde o lektorku zdravého pohybu, která si prošla diastazou a dalšími problémy po porodu. Má svůj online program, knihu a kartičky na cvičení. Já objednala knihu a kartičky, tak jsem na to zvědavá.. 🙂

dashyyy
10. bře 2023

@matusoni nepoužívala (v době kdy já rodila se o diastáze fakt téměř nevědělo, tak mi trvalo fakt dlouho to rozklíčovat) a v některých případech se opravdu musí vycvičit, což si myslím je fajn i bez diastázy.. v extrémních případech pomůže dokonce jen operace, ale to je za mě opravdu krajní řešení, kdy by cvičení nepomáhalo

matusoni
autor
10. bře 2023

@dashyyy a jak jsi teda poznala, že máš diastázu? To se nějak projevovalo? Já o tom nečíst, tak to vůbec nevím a neřeším🤷‍♀️

fire85
10. bře 2023

@matusoni a to jsi usoudila na základě clanku na netu? Začni chodit k fyzioterapeutovi a cvic s ním, ne sama. Většina lidí to dělá špatně, a pak je to ještě horší.jinak samo se to nespravi nikdy.

dashyyy
10. bře 2023

@matusoni bolest bederní páteře a hlavně se mi dělala stříška, měla jsem cca na 4 prsty takže břicho fakt hnusný, povolený, lehká inkotinence a já jsem jinak drobná a břicho jak v těhotenství, to byl asi největší signál, že je něco špatně

matusoni
autor
10. bře 2023

@fire85 co myslíš? Že ji mám? Píší o tom v knížce pro maminky z těch balíčků. Nahmatala jsem si ji podle návodu. Cvičím akorát občas cviky od fyzio z porodnice, která mi nic o diastázi neříkala. Takové ty poporodní cviky.

matusoni
autor
10. bře 2023

@dashyyy tak já už mám břicho celkem v poho a žádný problémy jinak nemám. Trochu mě bolí břicho, ale jinak dobrý.

matusoni
autor
10. bře 2023

@dashyyy nad pupkem ji mám taky na 4 prsty.

dashyyy
10. bře 2023

@matusoni pokud nemáš s cviky HSS žádné zkušenosti, obrátila bych se na kvalitní fyzio či lektora zdravého pohybu.. alespoň do začátku, aby tě zkontrolovali u cvičení, že to děláš opravdu správně.. on většinou není problém jen ta diastáza, ale pak celkově držení těla atd, protože když to budeš dělat špatně, může to skončit třeba kýlou, vyhřezlou plotnou nebo podobným sajrajtem.. za mě to fakt není úplně sranda a cvičení pod dohledem mi neskutečně pomohlo nejen s diastázou 🙂

matusoni
autor
10. bře 2023

@fire85 já myslela, že břišní svaly se rozestoupí při každém těhotenství. Jem někomu se pak nevratí zpátky.🤷‍♀️

fire85
11. bře 2023

@matusoni to určitě ne, já bych být tebou sehnala a nechala asi zkontrolovat u fyzioterapeuta to jak cvicis, je důležitý i třeba cviceni na stred těla a tak podobně .Už jen pro tvůj dobrý pocit. Že tě bolí bricho, jak píšeš, taky asi není úplně v pořádku.

laxesis
12. bře 2023

@matusoni měla jsem cviky přímo od fyzio🙂 je důležité se nechat zkontrolovat a ideálně dostat cviky na míru.. ukáže ti přesně co jak nedělat atp.