Otoky. Za jak dlouho po porodu se to vrátí do normálu?

sonnn
31. črc 2020

holky, co jste nabraly v těhotenství více kg (kolem 20) a trápily vás velké otoky, za jak dlouho po porodu se to tak vrátí do normálu? Já + 25kg, otoky jak blázen, příští týden termín, tak ať vím, díky...

jjasmina
31. črc 2020

po porodu jsem měla otoky ještě větší, žádné nárty a chodidla jak nabobtnalé kopačáky. Po porodu jsem sprchovala studenou vodou, studené obklady, mazala chladivou mastí, cvičila styl pata-špička. ustoupilo to během šestinedělí, kdy jsem většinu kil shodila, nárust 23kg

adel2507
31. črc 2020

Já jsem přibrala asi 15 kg, ale obzvlášť v prvním těhotenství jsem měla příšerně nateklé nohy.. V porodnici to pak bylo snad ještě horší (sestřičky mě pořád napomínaly, ať si dávám nohy nahoru). Ale pak cca po týdnu už to splasklo docela rychle. Musela jsem si po porodu i pichat injekce na ředění krve, tak nevím, jestli to tomu odvodnění taky nějak nepomohlo.🤷‍♀️

eleanora84
1. srp 2020

@sonnn já přibrala 29 a otoky splaskly asi během 3 týdny po porodu

pipi_puncocha
1. srp 2020

20kg nahoře, otoky velké, začaly ustupovat už v porodnici, do 2-3 týdnů úplně bez otoků. Teď jsem 8 měsíců od porodu a mám o 25kg méně, vůbec jsem se nesnažila hubnout, neomezovala se, jen kojím a chodím s kočárkem.

ml0
1. srp 2020

Já přibrala "jen" 18 kg, ale z toho 12 za poslední tři měsíce. Otoky hrozný, nemohla jsem ani pořádně chodit. Po porodu se otoky malinko zmírnili, ale pořád byli hrozný. Asi po 3-4 týdnech během dvou dnů zmizeli úplně a byla jsem na původní váze. Jinak kotníky jsem měla i po splasknutí hrozně zatuhlý. Trvalo další měsíc než jsem je rozhýbala.

kachna001
2. srp 2020

Mně otoky zmizely hned po porodu, nechala jsem v porodnici přes 10kg... Ale zbytek bohužel zůstal ještě cca 9 měsíců poté, dokud jsem nezačala aktivně hubnout 😵 celkem jsem měla navíc 25kg a až po roce jsem se dostala zpět na svou váhu

danvitka
19. srp 2020

Já 20kg přesně, nohy nešly vidět přes otoky 😁 splasklo to asi do konce šestinedělí. Asi tak po 2 týdnech jsem obula boty jiné než žabky...ale ty boty se dávali dohromady třeba půl roku o číslo větší 😁😁😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru