Bylo to na záchranku?

lobella
21. kvě 2022

Ahoj, chtela bych znat nazory ostatnich a hlavne tech, co se pohybuji ve zdravotnictvi. Dcera domu donesla strevni virozu. Stredu jsem prolezela v horeckach a max si dosla na wc. Bolelo me cely telo, silena slabost. Ve ct se spustil vodnaty prujem, ktery stale trva. Beru uhli, endiaron, jim rohliky, mrkev, ryzi. Piju na stridacku cerny caj s mineralkou. Stale kojim mladsi skoro rocni. Ve ct a pa uz jsem nejak fungovala kolem deti, jen jsem byla unavenejsi, chlap sel do prace. .

zuzkasim
21. kvě 2022

@lobella A kdo byl ohrožen na životě?

lobella
autor
21. kvě 2022

Dnes rano jsem vstala a na wc se mi udelalo slabo. Tal jsem zase zalezla snedla rohlik, napila se. Za hodinu mi bylo hrozne zle. Vyletela jsem na wc (z cehoz se mi asi houpnul tlak). Sedim na mise, pred sebou kybl a najednou jsem se zacala cela trast, hucelo mi v usich, zacaly me brnet nohy od pasu dolu a cele ruce. Nakonec jsem z misy spadla na zem a obe ruce od loktu jsem dostala do krece, kdy se mi propnuly prsty a ruce pritiskly k telu. Nedokazala jsem s nimi hybat. To trvalo 5 min asi? Pak krec pomalu povolovala a asi za 10 min byla pryc jen jsem mela tuhe ruce. Dychala jsem normalne. Jen proste ta krec, plus mrtve nohy, ze jsem se nedokazala postavit ani lezt po 4. Pak jsem 2 hodky lezela, vypila rehydratacni roztok a bylo mi mnohem lip. Ted se citim dobre. Normalne funguju, jen jsem unavenejsi a slabsi logicky. Volali byste zachranku v tu chvili?

treasurka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kitycat
21. kvě 2022

Ja asi ne, ale volala by som chlapovi, nech ma ide opatrovat.

camelinka
21. kvě 2022

@lobella Zachranku bych nevolala, max bych se nechala nekym odvezt

ee.liska
21. kvě 2022

Ne.

lobella
autor
21. kvě 2022

Jeste jsem zapomnela zminit, ze pak uz v posteli me nejakou dobu brnely rty cca 15? Ale od te doby vse ok

lobella
autor
21. kvě 2022

@camelinka to me chlap chtel odvest, ale v tu dobu kreci jsem nedokazala nic, do auta by me nedostal, do toho doma skoro rocni a 3leta...prave v dobe, kdy jsem se nemohla hybat av jen lezela na zemi jsme premysleli, zda volat nebo ne

ee.liska
21. kvě 2022

@lobella dívej se, pokud by to bylo na záchranku, určitě byste nad tím nešpekulovali a volali.

tahejhula
21. kvě 2022

A účel diskuse je? Protože promiň, moc to nechápu, záchranku jste nevolali, evidentně se nic nestalo, tím jest problém vyřešen. Tohle může udělat dehydratace, případně už vypadáš, že jsi schopna odvozu autem.

camelinka
21. kvě 2022

@lobella Viroza - horecka - dehydratace - malo horciku a mineralu = krece.

lobella
autor
21. kvě 2022

@tahejhula jen zpetne me zajima, jak by se kdo zachoval, treba pro priste? 🤷 Jasne ze ted vidim, ze by to bylo zbytecne, ale po bitve kazdy general🙂

tahejhula
21. kvě 2022

@lobella však tě do nemocnice může odvézt i teď, popíšeš, co se dělo, oni do tebe třeba nalejou nějakou šmakuládu a bude dobře. Mám po Covidu zátěžovou tachykardii a občas mě ta pošahaná pumpa pošle k zemi, no nevoláme nikam, jak se sama složím, tak sama vstanu. Někdy příště (ne že bych ti to přála) to zase vyhodnotíte podle aktuální situace. Hlavně hodně pij.

neomenia
21. kvě 2022

To byl nedostatek hořčíku a ev třeba i vápníku pri dehydrataci, dopor.magnesii abude to ok. Zachranku netreba volat.

lobella
autor
21. kvě 2022

@tahejhula ne, tak nizky tlak me obcas posle k zemi taky, to uz znam, brneni rukou nohou taky, jen nas vydesily ty krece...piju dost 3,5-4 litry

lobella
autor
21. kvě 2022

Znam z tehu krece do lytek, tam si clovek pomuze pritazeim prstu k telo a krec povoli, ale tady jsme jen cekaly az to prejde samo...nenapdlo nas, ze by to byl nedostatek mineralu, kdyz je prave porad doplnuju mineralkou

tahejhula
21. kvě 2022

@lobella u nás doma na tyhle záležitosti dobře zabírá napříč věkovým spektrem Enterosgel. Sice je to jako žrát křídu smíchanou se sono gelem, ale funguje.

lobella
autor
21. kvě 2022

Dekuji vsem za nazory a postrehy, clovek nechce volat zbytecne, kdyz ji pak nekomu muze blokovat, ale ani nechce neco podcenit, kor kdyz ma deti a jsou na nem zavisly

lobella
autor
21. kvě 2022

@tahejhula a smi se pri kojeni?

tahejhula
21. kvě 2022

@lobella jasně že smí.

lobella
autor
21. kvě 2022

Chlapovi v lekarne nechteli dat skoro ani to uhli, nakonec, ze ho asi muzu😬v lekarne mi na jakekoliv potize pri kojeni tvrdi, ze nesmim skoro nic a nebo jo a to zrovna nemaj

tahejhula
21. kvě 2022

@lobella blbost, při kojení se může skoro všechno. U některých léků (ale to fakt nebude zrovna Enterosgel nebo kapky na rýmu) hraje roli i věk děcka.

lobella
autor
21. kvě 2022

@tahejhula dekuju...ja jim vzdy rikam vek kojeneho, preci je rozdil mit novorozeci, pulrocni nebo dvoulete a oni ze nevedi, ze radsi nic....na vse vyfasnu bylinkove podpurne cosi a je vymalovano🤦😁

tahejhula
21. kvě 2022

@lobella no pokud je ten tvůj kojenec půlroční nebo starší, tak fakt lepší zjistit předem sama a pak už jen zakoupit.

drakenn
21. kvě 2022

No pít denně 3.5 - 4 litry je hazard! Vždyť se zbytečně odvodňuješ a odplavuješ si minerály!
Černé uhlí urco můžeš a ten rehydratační roztok je fajn.

margitule
21. kvě 2022

@lobella Jestli to bylo na záchranku nevím (mně to teda přijde dost na hraně), ale určitě bych teď zajela do nemocnice na kontrolu.

ninanela
21. kvě 2022

Tetanie,psych.a fyzic.vycerpani

treasurka
21. kvě 2022

Já nemám ráda tyto posměšky typu "pokud jsi neumřela, tak to nebylo na záchranku", takových hrdinů už bylo, co nechtěli otravovat, a pak litovali. Třeba moje teta, co měla lehkou mrtvičku, čekala s tím týden, jenže pak přišla masivní a o pár týdnů později umřela. Ono se dneska všechno mimo ohrožení na životě bere jako otravování, jenže jak má laik poznat, co je a co neni ohrožení? Tímhle výsměchem hypochondry a bolestínky stejně nikdo neodradí, jen se tím ještě víc vystraší ti, co si každé volání i teď rozmyslí. Takže já bych zavolala manžela, aby o mně někdo věděl, a aby dojel. A pokud by byl daleko, nebo bych se nedovolala, tak bych ze stejnýho dovodu tu RZ klidně zavolala.

prejeta_zaba
21. kvě 2022

@lobella minerály si minerálkou fakt nedoplňuješ, je jich tam úplně stopové množství. 😁 A určitě nepij 3 litry minerálky denně, odvaříš si ledviny. Mělas prostě nárazový obrovský výdej tekutin a hořčíku, tělo bylo vyčerpané, dostala jsi křeč. Na pohotovosti by ti maximálně dali magnezko v kapačce. Jako život ohrožující stav to není, sanitku bych si nevolala, ale nepovažuji to za až tak zbytečné, jak když si ji někdo volá na každé zatřesení a bolavá záda. 🤷‍♀️Btw. napadla má cukrovka, jak tolik piješ a máš záchvat slabosti. (I když ten byl zcela evidentně od toho průjmu). Piješ 4 litry i normálně? 🤔

tahejhula
21. kvě 2022

@treasurka nikdo se jí neposmívá, akorát jako ex post je to už fakt jedno. Kdyby sem psal její muž v době, kdy byl stav akutní, je to jiné.