Reakce po očkování proti spalničkám

jannys88
9. čer 2019

Zdravim vas, zajima mne, jake mely vase deticky reakce na 1. ockovani proti spalnickam ( cca v 1,5 roce veku)konkretne teploty - byly/nebyly a jak dlouho trvaly?

terry1512
9. čer 2019

Tak dcera teda očkováná ve 3 letech.
Pátý den teplota kolem 40°C, držela se 5 dní.
Poté výseč jako u spalnicek. Poté nástup nechutenství, noční děsy, extrémní únava, nezájem.
Z energické holky, hadrova panenka bez zájmu o cokoliv.
To celé trvalo půl roku. Naštěstí dál bez následků.
Očkováná už nikdy nebude.

Syn očkování ve 2 letech.
7-9 den lehce zvýšena teplota do 38°C.
Oproti sestře byl připravován na tuto sračku.
Měl kůru od Joalis, a zvýšený vitamín C,D
Též očkování už nebude žádné.

bayt
9. čer 2019

@jannys88 Syn měl dva dny horečky, plus se osypal, neklid, nespavost atd. Začalo to asi osmý až devátý den. Očkování bych dala stejně, ale možná bych uvažovala o odkladu.

jaja01k
9. čer 2019

Starší neměl reakci žádnou. Mladší měl 10. den zvýšenou teplotu.

petagr123
9. čer 2019

Dceru jsem nechala očkovat, čekala jsem kdo vi co, ale naštěstí bez reakce. Jen se ji trosku upravilo přes den spaní, ale nic zvláštního.

blondynka400
9. čer 2019

@terry1512 jen tak pro zajímavost? Co na to pediatr? Brala to a nebo to zlehčovala, že to od očkování určitě nemůže být?

terry1512
9. čer 2019

@blondynka400 tvrdila že má dcera virózku. Půl roku.
Nakonec jsem ji ,,donutila" to zapsat do karty jako NU po očkování, a sama jsem hlásila na SUKL.

kacka_straka
9. čer 2019

@jannys88 Syn zadnou reakci nemel, ockovany v 1,5 roce.

nazka
9. čer 2019

@jannys88 ano,reakce byla priblizne 6.-7.den.. mela teplotu a osypala se. a pak cely dalsi tyden jsem z hodne holcicky mela doma nervika.

hezz17
9. čer 2019

Tak jak rikali u pldd. 7.-10.den teplota kolem 38. Pak se osypala a dobrý. Ani na tu teplotu nějak výrazně nereagovala. Cila, živá... očkování podle plánu v 1,5 roce.

leymea
9. čer 2019

Zadna reakce 😉 syn byl ockovany v roce s pul 🙂

miba10
9. čer 2019

Jeden den horečka (asi 8.den po očkování) jinak nic

misicka1988
9. čer 2019

@jannys88 Dcera očkována, a bez reakce.

makronka222
10. čer 2019

Nikdy, nic nebylo. Krom spavosti, pohoda. Zas z toho delate tiatr vsichni

hezz17
10. čer 2019

@makronka222 jo taky mám ten pocit. Mě by třeba nenapadlo řešit, že hůř spi kvůli očkování. Spaní, ale i hraní, plactivost... se tolikrát za ten rok a půl měnila... A bavilo mě, když se dceri rozjela fakt báječná separacni úzkost, jak se občas někdo zeptal jestli tomu náhodou mepredchazelo očkování. Protože to je přeci největší zlo co za všechno může.

j.a.n.i
10. čer 2019

Ani jedno z deti nemelo zadnou reakci.

sudylichozrout
10. čer 2019

Starsi dcera ockovana v 15 mesicich a bez reakce, mladsi ted 6.6. a take zatim nic.

alterego
10. čer 2019

Dcera očkovaná v 15 měsících... absolutně bez reakce. 😉

modelis
10. čer 2019

@jannys88 ve 4,5 letech.. Teploty, zánět nosohltanu (chycen uši), průjem, zvracení, nechutenství, bolesti těla, atd. A nakonec výsev pseudospalnicek.. 3 týdny mimo kolektiv :( druhá dávka do dneška nedána (skoro 8 let)
Ale on byl skoro pořád nemocný a nepribiral, nerostl a každý to má jinak.
On od malička pořád na hromadě..

odula
10. čer 2019

@makronka222 jasný. Ale to píšeš protože "nikdy nic". Kdybys měla dítě s vážnýma nežádoucíma ucinkama, mluvila bys jinak. Což ti samozřejmě nepřeju. Ale protože mám zkusenost (s prevenarem kdy jsme skoncili na neurologii) tak už se na celou věc taky koukám jinak.

odula
10. čer 2019

@jannys88 dvě starší děti byly po MMR bez reakce. Jestli ti celkově dobře snáší očkování, tak podle mého není čeho se obávat. My tedy měli s nejmladší problémy s předešlým ockovanim - takže teď rozmyslím a jsem pobobana z toho dát i nedat. Ale to proto že dcera reagovala špatně už dřív a je dráždivá. Ale jak jsem psala - jestli ocko snáši dite dobře, tak to velmi pravděpodobné bude v pohodě🙂

bambulka247
10. čer 2019

8.den po ocko horucka, febrilne krce kazdu chvilu aj po zrazeni horucky, pohotovost, detska jip, odber mozgomiesneho moku, eeg, magneticka rezonancia v ca, krce sa zhorsovali, horucka uz nesla zrazit ani konskymi davkami liekov. Vysetrenia vsetky v poriadku. 10dni pekla, potom to preslo. Podotykam ze z uplne zdraveho dietata, ktore po tomto tyzden nemalo silu sa postavit na nozky. Ano, tiez som dala ockovat bez zistovania si detailov, toto vam totiz nikto nepovie. Ano, vacsina deti ma minimalne neziaduce ucinky, tak si matky povedia, robite zas z toho vedu. Tiez som taka bohuzial bola.

martinka_33
10. čer 2019

Dcera očkovaná ve třech letech, nejdřív 3 neděle nesnesitelná (věřte že v jejím případě hyperaktivního dítěte to byli vážně něco...), pak měsíc nemocná, vypadala jak zombie, nakonec se vrátila do svého normálu i s chováním

rencinka87
10. čer 2019

Syn ockovany dle kalendare, reakce nulova.

nikolaamiminko
10. čer 2019

Syn ockovan v 15m bez jakekoli reakce

odula
10. čer 2019

@bambulka247 můžu se zeptat jak snášela dcera předchozí očkování?

bambulka247
10. čer 2019

@odula 3 davky hexy boli absolutne bez reakcie

terisek2222
10. čer 2019

Syn byl očkován v roce a pul, mel byt ockovan v 15 cti mesisich ale meli jsem bronchitidu, pak jsem marodila ja,ale jinak dobry, az 9 den mel zvysenou teplotu a byl protivnej a 10 den jen horkost a protivnej jinak dobry.

153lenka
10. čer 2019

Naprosto bez reakce. Očkování v 15 měsících.

terry1512
10. čer 2019

@makronka222 ty aby ses neozvala s tim jak to všichni zveličují.
To že u Vás doma to bylo v pohodě, neznamená že to tak je všude.

j.a.n.i
10. čer 2019

@odula jestli ti to trochu pomuze, tak obe deti mely reakci na hexu, tedy jen vysoke horecky a mmr naprosto v pohode.