Umělé oplodnění přes spermabanku. Zkušenosti?

bambulkamakulka
15. črc 2021

Ahoj, uz nejakou dobu uvazuju o inseminaci s darcovskym semenem. Jelikoz s clovekem se kterym jsem se snazila o miminko uz nejak nekomunikuju a po miminku opravdu touzim, tak jsem zacala uvazovat o koupi darcovskeho spermatu. Zjistila jsem si cenu a neco mam prectene. Jenze bych chtela poradit i od vas, predevsim od tech, ktere maji s tim zkusennosti. Kdyz jde o inseminaci, musim mit partnera? Za jakych okolnosti mi to prodaji? A jak mi to popripade dopravi? Vim, ze bude asi nejaka konzultace a s tim taky pocitam. Tak se tesim na vase zkusennosti

zuzkasim
15. črc 2021

Myslela jsem, že náš právní systém stojí na tom, aby dítě mělo pokud možno otce i matku, tedy že ženská se legálně uměle oplodnit sama koupí spermatu na klinice nemůže. Ale klidně se nechám vyvést z omylu.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
korin
15. črc 2021

Leda snad nějaký dárce přes inzerát a aplikovat si sama. Jako to dělají některé lesby.

bambulkamakulka
autor
15. črc 2021

@zuzkasim proc s predchozim partnerem nekomunikuji ma svuj duvod. A napric tomu, jaky mam ja vztah se svymi rodici jsem uvazila, ze je lepsi kdyz moje dite zatim otce mit nebude a ja mu ho vyberu bud v prubehu a nebo proste tatu mit nebude. Vzhledem k tomu jak se dnesni "muzi" chovaji si myslim, ze bude lepsi kdyz bude mit jen mamu. Kazdy z nas ma na to jiny nazor, takze beru na vedomi, kdyz se mnou nebudete souhlasit, ale tohle je moje rozhodnuti a prozatim si na nem trvam. Co se tyce plodnosti, tak my mame neplodnost v rodine. Tudiz mam i ja problemy s plodnosti, i proto nam s predchozim partnerem neslo pocit

bambulkamakulka
autor
15. črc 2021

@korin no ano, ale kde takoveho darce sehnat?

korin
15. črc 2021

Zkuste nějaké LGBT fórum, třeba poradí, kde inzerovat.

terezfr
15. črc 2021
veroniqess
15. črc 2021

Jednou mi něco takového vyskočilo jako inzerce na FB. Dělají to někde za hranicemi a vy si tam dojedete. Zkuste, zda se vám podaří vygooglit.
Jinak já s tímto žádný morální problém nemám a fandím vám.

zuzkasim
15. črc 2021

@bambulkamakulka Mě osobně je to jedno, já se o tvé dítě starat nebudu... Napadá mě, při tvém vztahu k mužům, co když to bude kluk? Naivně doufáš, že bude úplně jiný, než muži, které jsi doposud potkala?

mimi1004
Autor odpověď smazal
Zobraz
malanoha
15. črc 2021

Legalne si v Cechach v zadnem centru asistovane reprodukce sperma nekoupis. Musela bys tam prijit s neplodnym partnerem. Po internetu se urcite najde,,darcu" dost, ale bohuzel to neni zadna zaruka dobre geneticke vybavy a absence pohlavne prenosnych chorob.. A mozna by bylo jednodussi sbalit nekoho na jednu noc v baru..

1eso1
15. črc 2021

Napadlo mě to samy co @malanoha
Jednoduší sbalit někde někoho v baru. I když zase chápu nemoce atd... Jedině si někoho vyhlídnut a něco o něm zjsitit. Každopádně to, že dítě bude mít otce v rodném listě ještě neznamená, že nějakého bude opravdu mít. Je spoustu dětí, kteří vyrůstají bez otce. I když to třeba nebylo dobrovolné rozhodnutí matky.
Nesoudím toto rozhodnutí.
Ano dítě má právo na oba rodiče, ale je spoustu ale...
A někdo tu psal, co když to bude syn, jestli bude lepší než muži, které si potkala. Jistě, že bude. Na svých dětech chyby nehledáme

bambulkamakulka
autor
16. črc 2021

@1eso1 vyborne. Konecne me tady nekdo pochopil. Uplne jste mi to vzala z ust, dekuji 🙏

bambulkamakulka
autor
16. črc 2021

@zuzkasim muj syn nebude dalsi z borcu co me chcou jen ojet

lidax
16. črc 2021

Nevím, jak je to možné, ale jedná známá si zaplatila na klinice a má teď dvojčata. Asi někde sehnala podpis kamaráda, nevím. S dětmi je sama a šťastná.

kocila
16. črc 2021

@bambulkamakulka legalni cestou pres klinilu to nejde,vzdy s partnerem…

lachtanice86
16. črc 2021

@bambulkamakulka no nevím, spis bych se zaměřila na tu bublinu ve které žiješ nebo svůj přístup, protože jsem potkala chlapů dost a nikdy bych neřekla že většina byla špatná. Výběr je hlavní, pokud vybiras idi.oty neni se čemu divit

misicka1988
16. črc 2021

@bambulkamakulka A nechceš chvilku ještě počkat, jestli ti do života nevstoupí někdo "ten pravý" ? Jsi ještě hodně mladá . Nemyslim to nijak zle, já v tvém věku byla vdaná a porodila prvního potomka. Beru to tak, že přesně toto bych radila mé dceři která je o rok starší než ty.

adula000
16. črc 2021

vždyť si ještě opravdu mladá, a to že si ve 20ti nepotkala toho pravého, nebo takové, co tě chcou jen do postele, v tom věku bych tohle asi neřešila a určitě počkala, třeba bys toho mohla jednou litovat. Ještě máš toho spoustu před sebou

blondynka400
16. črc 2021

Já myslela, že ti je 40 a ne 20. Ve 40 bych to pochopila, ale ve 20?...... On se ten správný najde, jen musíš začít jinak přemýšlet a nehledat si stále stejné typy...
A když píšeš, že tě chce každý jenom ojet. Tak když ti je jedno, s kým s dítě budeš mít (viz dárce spermatu), tak ti přeci může být jedno, že tě chce každý ojet, přestaň se chránit a ono to jedno klapne. Danému nic neříkej a dítě bude jenom tvoje .-)
Každopádně za mne není fér vůči dítěti plánovat život bez otce. Když se tak stane ok, nedá se nic dělat, ale plánovitě.?.... Děti potřebují oba rodiče.

lidax
16. črc 2021

Jejda, teď koukám, že ti je 20. To jsi mladinká, času dost a dost. Já mela dceru ve 40. Počkej, dej si pauzu, až nebudeš hledat, někdo se objeví.

camelinka
16. črc 2021

@bambulkamakulka Po mych zivotnich zkusenostech, se ti ani nedivim 😂, ale fakt jsi jeste mladinka a momentalne jeste zranena tim poslednim dobytkem...
Na tomhle zpusobu nevidim nic spatneho, ale chvilku bych vydrzela, taky mam stesti, nebo spis magnet na hnupy, ale mezi nima bude nejaky, aspon trosku nehnup😂😎.
Na druhou stranu, kdyz budes mit dite sama, tak kdyz to bude ten pravy, prcek mu nebude prekazkou 😎😉.
Hlavne mit rozmyslene, ze ho sama dokazes uzivit, at za par let necteme, kde se zada o davky, atd...to by ti nikdo nepral 😉

zuzkasim
16. črc 2021

@bambulkamakulka Ne, tebe by se tvůj syn nesnažil ojet🙂 A myslela jsem, že o to ojetí ti v podstatě teď jde... Jsi zatím velmi mladá a plodný život máš teprve před sebou, bylo by fajn zaměřit se teď na práci, na koníčky, přátele, seberozvoj, možná zase půjde i cestování, a vsadím se, že ti do života vstoupí někdo, kdo bude stát za to, abyste se pokusili stvořit plnohodnotnou rodinu. Ti nejlepší chlapi přijdou vždy, když je nejméně čekáme!

lilian2111
16. črc 2021

Jsi nevyzrálá mladá holka. Počkej pár let a uvidíš. Ale dělat takové závěry ve 20 letech….

bambulkamakulka
autor
16. črc 2021

Hrozne moc me tesi, ze to vsechny se mnou myslite dobre a ze se mi snazite ukazat smer. Ale ja cekat nechci. Vzhledem k tomu ze chci v zivote vice deti s urcitym vekovym rozdilem, tak bych chtela prvni miminko prave ted. Mam k tomu urcite duvody a taky mam duvod k tomu, proc chci sve dite vychovavat sama. Mam otce, ktery se o me nestara a pro nej jsem jen jedna velka zatez. Proste nemam s nim dobre vztahy a kvuli nemu ani s mamkou. Takze radeji si vychovam dite sama a jak jste tady psali, ten kdo me bude mit opravdu rad, prijme i moje dite

levandule_k
16. črc 2021

Pokud jsou problémy s plodností, tak je dobré začít je řešit. Za to se dá schovat celá řada problémů. Něco se dá odstranit cvičením pánevního dna, viz. třeba Mojžíšová, někde srovnají problémy s cyklem bylinky, někde léky, někde pomůže CAR. Umělé oplodnění stojí finance a nemáš jistotu, že se to povede. Plus výchova stojí nějaké finance a jít do toho vědomě bez partnera ve 20 letech....no neví, nevím, ale co já vím, třeba jsi ve sportce vyhrála pár miliónů.

Já bych si napřed srovnala svůj vztah k mužům, klidně pomocí psychologa, nebo nějaké alternativy, dle toho, co ti bude vyhovovat. Pokud nemáš dobrý vztah s otcem, můžeš mít zakódováno v sobě, že muži jsou idioti a podle toho si podvědomě vybíráš. Na světě je spousta mužů, kteří jsou fajn a jsou i volní. 😉

zuzroko
16. črc 2021

@bambulkamakulka řešila bych i hlavně otázku toho, zda to dítě zvládneš sama finančně utáhnout. Pracuješ? Máš našetřeno? Ono rodičák a příspěvky na dítě nejsou žádný řev. Je hezké chtít, ale taky je důležité zda tomu dítěti dokážu dát plnohodnotný život i po této stránce. Mě by užíral pocit, že teď si nemůžu dovolit koupit něco opravdu důležitého nebo do budoucna, že mu nemůžu zaplatit lyžák, tábor, kino 🤷🏻‍♀️ Pokud máš i toto vyřešené fandím ti, ať se
ti splní tvé přání. Já sama jsem mladá maminka a teď v 25 budu mít druhé dítě, ale nikdy bych do toho nešla bez toho aniž bych věděla, že bude mít opravdu vše potřebné ☺️

bambulkamakulka
autor
16. črc 2021

@zuzroko pracuji uz jiz pul roku. Nez se to povede a nez porodim, budu mit odpracovany rok. Mam take byt, sice maly, ale s malym se tam vejdeme. A finance? Budu mit materskou a nez se to vse stane, budu mit dosetreno. Chci proste nekoho milovat bezpodminecne a naopak, aby nekdo miloval takovou laskou me. A jsem si 200% jista, ze to dite me milovat bude i s mymi nedostatky