Jonap B7. Myslíte, že tento tvar boty není vhodný pro synovu nohu?

Zodpovězené
8. čer 2020

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Sháním tenisky pro syna. Nohu má 13,6 cm dlouhou a 6,1 cm širokou.
Na zkoušku jsem mu objednala Jonap B7 velikost 23. Na noze vypadají, že sedí hezky, ale při porovnání obkresleného chodidla a stélky, je noha v místě mezi patou a prsty širší – viz. přiložené fotografie.

Myslíte, že tento tvar boty tedy není vhodný pro jeho nohu?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

J.

Zdravím,

větší problém vidím ve velikosti - já u těchto botek vel. 23 naměřím 15,2 cm, na 13,6cm nožku jsou tedy ještě moc velké. Maximální nadměrek bych nedoporučovala větší než 1,2 cm, ideálně max. 1 cm u takto malého dítěte.
Co se týče poměřování obkresleného chodidla a stélky, zkusila bych spíš vložit obkres do boty, stélka nemusí přesně kopírovat vnitřní prostor boty. Obkres přesahuje stélku v oblasti klenby - pokud má už dítě klenbu vytvořenou, v této oblasti noha nedošlapuje plnou vahou na stélku boty.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot