PPM, ale zaměstnavatel ještě neposlal papíry. Do kdy je povinen tak učinit?

Zodpovězené
14. únor 2024

Dobrý den,

od 11.2. bych měla být na mateřské dovolené, zaměstnavatel neposlal ještě papíry.

Do kdy je povinen tak učinit?

Podklady od doktora jsem mu dávala před třemi týdny.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se nás na povinnost zaměstnavatele ohlásit nástup na PPM.

Zaměstnavatel by měl Váš nástup na PPM oznámit příslušné OSSZ neprodleně. Přesnou lhůtu, ve které je povinen tak učinit, jsme bohužel nedohledali. Pro přesnější informace můžete kontaktovat přímo infolinku ČSSZ na čísle 800 050 248. Je dobře, že tyto věci řešíte v předstihu, nicméně případná lhůta by začala běžet až ode dne nástupu na PPM, tedy od 11.2.

Ohledně nahlášení Vašeho nástupu na PPM se informujte přímo u Vašeho zaměstnavatele nebo mzdové účetní. Případně můžete požadované dokumenty zkusit doručit na OSSZ sama.

První dávka PPM Vám pak bude vyplacena nejpozději za 30 dní ode dne oznámení Vašeho nástupu na PPM na příslušné OSSZ. O peníze tak nepřijdete, dávka PPM by se pouze zpozdila.

Pokud byste měla další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz