Zánět močových cest v 36. tt - neustálý tlak na močení. Může to být cévkováním?

Zodpovězené
6. bře 2024

Dobrý den, pane doktore,

ve čtvrtek ráno jsem mela růžovou moč, tedy krev v moči. Jela jsem na gyn.pohotovost, kde mě vycévkovali, poslali na SONO a k urologovi. Na SONU se nic neobjevilo, potíže jsem do té doby neměla. Urolog mě nechal donést vzorek moči, který byl zjevně krvavý, avšak odbyl mě s tím, že se mnou stejně v tomto stavu nic neudělá. Na gynekologii mi nasadili Augmentin a čekám na výsledky kultivace vycévkované moči.

K mému problému: Atb beru od čtvrtka a mám pocit, že kdybych si ustlala na WC, udělám nejlépe. Neustálý pocit na močení, bez pálení, bez řezání, sem tam se objeví ještě růžová moč, a občasná bolest levé části zad a podbřišku. Vím, že v tomto týdnu může mimčo tlačit hlavičkou na močový měchýř, ale je divné, že je to až po cévkování a nasazení atb.

Myslíte, že je to cévkováním?

Nemůže tento můj stav (krev v moči i přes atb) ublížit miminku?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

krev v moči, která by byla příznakem zánětu močového měchýře, miminku nic neudělá, ale je potřeba dotáhnout diagnózu - Vaše potíže mohou být také nebo pouze z vaginální strany a péče o porodní cesty je ve Vašem případě záhodná, proto bych doporučil i gyn. vyšetření včetně MOP.

Cévkováním někdy začne bakteriurie respektive zánět močového měchýře.

O miminko se nebojte, to bude dobré, ale dotáhněte tu diagnostiku, ať jsou Vaše porodní cesty v co nejlepším stavu. Můžete také zvážit se svým gynekologem nasazení Gynimunu intim.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň