Zánět močových cest. Zkušenosti?

lupinek22
13. kvě 2022

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenosti se zánětem močových cest, párkrát už jsem to zažila, ale nikdy ne v takové formě jako teď, antibiotika beru od úterý, měla jsem vysoké horečky 38-39,5, ani nemluvím o tom pálení a řezání při močení.. jenže mám pocit že mi z toho trochu natekly malé stydké pysky. Je to normální ? A nevíte za jak dlouho ustoupí to řezání a pálení ? Předem děkuji za odpověď případně rady

gbp
13. kvě 2022

@lupinek22 vetsinou do dvou az tri dnu to bylo hodne lepsi. musis opravdu hodne pit a byt v teple. zkusenosti mam bohuzel bohate 🙈 jako prevenci doporucuju caj z vresu a kapky z lichorerisnice, kdyz to neni jeste uplne rozjete, pomaha blokurima. a nejvic mi pomohlo ockovani v tabletach urivac, pokud se to opakuje casto. a samozrejme pokud vis, z ceho to mas, tak proste davat bacha. 🤷🏼‍♀️

lupinek22
autor
13. kvě 2022

@gbp Děkuju moc ! Je to lepší než např. V úterý ale pořad je to cítit no , hlavně po ránu, bala jsem se jestli jsem si s tím nepřihodila i nějaký gynekologicko zánět a jestli je to normální

gbp
13. kvě 2022

@lupinek22 to se urcite muze dostat dal! rozhodne antibiotika nici dobre bakterie i ve vagine, ve strevech. po nekterych antibiotikach jsem mela i kvasinkovy zanet v pochve a musela resit dal na gynekologii. kamaradka mela dokonce k analni zanet, vse dohromady 🤦🏼‍♀️ minimalne si ted muzes poridit vaginalni probiotika a pak uvidis. po tech amtibiotikach si dej urcite i normalni probiotika, co jsou dobry na streva 👍

nikkigingerbread
13. kvě 2022

Mám čerstvou zkušenost, první atb (Medoxin na týden) nezabrali, resp jo, na týden po dobrání a pak se zánět vrátil a ještě 100x horší. Takže druhé atb (Augmentin na 14 dnů), + vždy probiotika - dávat s hodinovým rozestupem od atb a ginimun kapsle s dvouhodinovým rozestupem od atb.. a musím zaklepat, vše v pořádku. Od močáku úleva asi za 2-3 dny a jiné potíže asi vzhledem k probiotikům nebyly. A ještě jsem se do toho cpala projistotu urovalem akut, protože po probrečeném dnu na záchodě a čůrání krve jsem už fakt nechtěla riskovat že se to zas vrátí.

lupinek22
autor
13. kvě 2022

@nikkigingerbread moc děkuji za radu, já dostala atb Zinnat 250 2 tablety po 12 hodinách, do toho užívat Urinalakut a probiotika, atb beru od úterý a je pátek horečky už ustopily,tak doufám,že i to pálení zachvilku zmizí