Bolesti pánevního dna po zánětu močové trubice. Poradíte, prosím, co dělat?

Zodpovězené
20. únor 2024

Dobrý den, pane doktore,

už 3 měsíce řeším bolesti, které začaly se zánětem uretry, ve výtěru E.coli. Mám tyto symtomy a popravdě jsem už bezradná:

  • mravenčení, píchání v pyscích, ale zase na jedné straně - vlevo
  • bolest v perineu a konečníku
  • pocit, že mám něco v pochvě a někdy i konečníku
  • pocit tahání v pochvě
  • bolest v kříži

Gynekologické vyšetření ok, moč v pořádku. U urologa budu mít opakovaný výtěr z uretry.

Děkuji za každou radu.

Dobrý den,

pro tyto účely bych doporučoval mikroskopické vyšetření vaginálního (MOP) i močového (M+S) vzorku a k tomu ještě panel STD. U kultivace moči je potřeba (kromě správného odběru vzorku) "uznat" za pozitivní 10 na 2-3 (u rekurentních potíží nepotřebuje být 10 na 5).

Vzorky z močové trubice jsou v pořádku, akorát je tam velká potřeba "trefeného" odběru a tudíž relativně malá senzitivita (nic se nenajde neznamená, že tam nic není).

Kdybyste stále ještě chtěla nějak podrobněji řešit, napište mi do mé poradny na blokurima.cz a domluvíme si telefonát.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň