Pálení a bolest močové trubice. Mohou mít i ženy uretritidu?

Zodpovězené
12. únor 2024

Dobrý den přeji,

už 2 roky řeším opakované záněty urethry po sexu, někdy i záněty měchýře. Momentálně mám už 2 měsíce bolesti a pálení v močové trubici, píchání. Před 2 měsíci mi dělali kultivaci moči, ale byla negativní. Výtěr z močové trubice ukázal E. coli.

Mohou mít i ženy uretritidu?

Výtěr na STD z urethry a pochvy negativní. Stále po styku mívám pálení, momentálně mám pálení 24/7. Dostala jsem Biseptol, ale nepomohl. Manžel měl ve výtěru mycoplasmy.

Mohou mé potíže a opakovaně záněty souviset s mycoplasmaty?

Je u mě třeba opakovat výtěr?

Je možné, že Biseptol nebyl účinný?

Děkuji

Dobrý den,

ženy určitě mohou mít urethritidu (a taky ji poměrně často mívají). Potíže mohou souviset s mykoplazmaty, je třeba léčit oba partnery (jedná se o STD infekci). Jestli byl Biseptol účinný, se pozná opakovaným náběrem, pokud nebyl léčen manžel, nejspíš už je budete mít ZASE.

Také nezapomínejte, že výtěry z vaginy a urethry NEUKÁŽOU anaerobní vaginální bakterie, které jsou časté a budou dělat taky takovéto příznaky. Proto bych doplnil i MIKROSKOP.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň