Vajíčko. Jaké zvolit?

Zodpovězené
25. zář 2020

Dobrý den,

opravdu bych byla velmi ráda, kdybyste nám mohl poradit, protože vajíčko musíme koupit před narozením dítěte, takže ho nemůžeme vyzkoušet, proto si dovolím svůj dotaz položit podrobněji.

Auto máme menší SUV VW, myslím, že tam s žádnou autosedačkou nebude problém, co se týče prostoru, dvě autosedačky s isofixem se v pohodě vejdou dozadu. Umím si tam představit i dvě Britax Dualfix, což pokládám za dosti široké autosedačky. Máme isofix i vpředu.
Jezdíme poměrně často, rodiče máme na jiné straně 400 km a jsme poměrně aktivní, k tomu vozím syna do jeslí, takže bych tipla, že budeme v autě každý den na pár km a víkendy často pryč.
Předpokládám, že budeme mimi později kupovat pokračovací autosedačku podle jeho potřeb, pokud bude drobný jako první syn, tak půjde také pravděpodobně do BeSafe iZi Turn i-Size. Takže, aby se dalo na základnu dát pokračovací autosedačku neřeším, protože budu vybírat autosedačku dle potřeby dítěte. Měli jsme na syna nejprve zde Dualfix a byl v ní utopen, prostě pro něj není ta autosedačka vhodná, i když je kvalitní a bezpečná. Nakonec mu sedla opravdu jen BeSafe.
Co se týče ceny, tak tam určitě nebudeme šetřit. Pokud nám doporučí někdo vajíčko za 15 tisíc, tak budeme mít vajíčko za 15 tisíc. Auto je o dost dražší investice a prvořadá je bezpečnost a komfort dítěte.

Zeptám se trochu jinak....Myslíte, že uděláme chybu, pokud půjdeme do BeSafe vajíčka?

Je kompatibilní s kočárky?

Které vajíčko je podle Vás nejlepší - nejkomfortnější, nejbezpečnější?

Zvažuji totiž ještě Cybex vajíčko, protože budeme mít Cybex kočárek. Nuna a Joie mi byly představeny jako bezpečné kompromisy za rozumné ceny. S Britax nemám dobrou zkušenost, protože mi ty autosedačky přijdou obrovské a bojím se, zda jsou vhodné pro malé miminka. Prostě jsem ztracená ...

Děkuji za radu.

Dobrý den,

otázka je relativně jednoduchá. Potřebujete vajíčko, ale dítě se ještě nenarodilo. Variant je velmi mnoho a nezúžíme je jinak, než že si sami zkusíte sedačky, a vyberete, co Vám bude vyhovovat. Velmi rád bych Vás navedl blíž, ale tento výběr bude čistě o Vašem autě a Vašich potřebách.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz