Sedačka od 4 let i na přední sedadlo. Je, prosím, nějaká taková?

Zodpovězené
18. pro 2023

Dobrý den,

aktuálně máme sedačku Nuna Prym. Dítku jsou 4 roky, 103 cm, delší nohy. Díváme se po další sedačce, už posměrné. Auto Škoda Octavia rok 2018.

Je, prosím, nějaká sedačka, která je bezpečná a dá se v případě potřeby (občasné vození 3 dětí) vozit i na předním sedadle spolujezdce, tzn. nevyžaduje toptether ?

Moc děkuji.

Dobrý den,

nemám zde údaj o váze potomka. Pokud by byla nižší než 18 kg, tak by možná ještě šlo něco s vnitřním 5bodem, Klippan Triofix nebo Recaro Tian. Pokud nad 18 kg, tak pak čistý protisměr a nebo již poslední autosedačka, kde malého pasažéra drží již jen 3bodový pás auta, ale na to je ještě malý.

Také nemám údaj o ostatních dětech, třeba by to šlo nějak proházet, aby na tom předním sedadle byl nejstarší (tedy pokud to není právě tento). Také možná zkusit dostat dozadu 3 sedačky, tady by bylo potřeba vědět jaké stávající 2 ještě máte.

S pozdravem,

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz