Baby safe2 i-size. Jaký máte názor na tuto sedačku?

Zodpovězené
11. bře 2021

Dobrý den,

prosím o Váš názor. Máme doma 2 roky Cybex Aton 5 po první dceři, nyní čekáme druhé. Se Cybexem jsme byli spokojeni, vybírali jsme s poměrem cena/bezpečnost. Kupujeme však nový kočár, ke kterému výrobce přidává vajíčko Baby safe2 i-size. Tuto sedačku jsem v ruce nikdy neměla, neošahala si ji, vlastně o ní nic nevím, jak si stojí v bezpečnosti, zda je prostorná jako Cybex (v ní dcera vydržela do 16 měsíců).

Jaký názor máte na tuto sedačku?

Auto máme VW Touran 2009. Chci sedačku bez izofixu, aby se dala přendat do auta, který jej nemá. Má představa je, koupit kočár s vajíčkem Baby safe2 i-size a Aton případně prodat. Případně prodat Babysafe a dokoupit adaptéry pro Cybex. Kočár budeme kupovat Britax Go Big.

Předem mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud máte na mysli Britax Römer Baby-Safe 2, pak jde určitě o velmi kvalitní, bezpečné vajíčko od renomovaného výrobce. Na velikost bude podobné jako (také kvalitní a bezpečný!) Cybex Aton 5, ale já bych spíše doporučil nechat si Britax. Za prvé budete mít zajištěnou perfektní kompatibilitu, za druhé je novější a za třetí je testovaný podle novější normy R-129.

Nicméně popřemýšlejte o základně Flex. S ní alespoň v jednom autě budete mít neporovnatelný komfort a jistotu precizního upoutání.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz