Autosedačka 0-18kg, vhodná do menšího auta Ford Focus. Byla by vhodná Britax Römer Dualfix 2 R? Nebo jiná?

Zodpovězené
31. bře 2021

Dobrý den,

právě vybíráme novou autosedačku pro naši dceru, nejraději bychom takovou, která se dá nastavit proti směru jízdy, ale máme Ford Focus, což není zrovna prostorné rodinné auto, nevíme tedy, zda je taková sedačka pro nás vhodná. Nejvíce nás zaujala Britax Römer Dualfix 2 R.

Můžete mi prosím poradit, zda by tato sedačka byla vhodná i pro naše auto, nebo případně doporučit jinou?

Dcera bude mít 10 měsíců, zatím nesedí, takže hledáme v kategorii 0-18kg. Cenově by měla vyjít do 10 tis.

Děkuji, D.

Dobrý den,

pokud dcera sama nesedí, určitě bych nedoporučil přechod do pokračovací sedačky (byť je u ní napsáno, že je v kategorii 0-něco). Vajíčko je pro nesedící dítě výrazně vhodnější varianta, a to zejména z důvodu polohy a tvarování páteře.

Co se týká konkrétního modelu Britax Römer Dualfix 2 R. Je to sedačka renomované značky, určitě kvalitní a bezpečná. Nicméně postrádá zmenšovací vložku a má poměrně otevřenou hlavovou opěrku. Polohování také není úplně ideální. Ve Vašem autě by mohlo docházet k tomu, že ve spánku bude malé "padat" hlavička dopředu (relativně velký sklon sedáků na zadním sedadle).

Ve chvíli, kdy to bude aktuální (až bude dcerka s jistotou sama sedět) zaměřte se na sedačky nejlépe s více-dílnou vnitřní vložkou, která bude polohovatelná ve větším rozsahu. Důležité je, aby do budoucna poskytovala prostor na nohy. Vyhněte se laciným výrobkům "noname" značek. U nich poměrně spolehlivě platí, že nízká cena = nižší bezpečnost, uživatelský komfort a pohodlí.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz