Odstranění cysty na vaječníku. Doporučil byste Hyalobarrier gel? Případně, jaký druh se hodí na tento zákrok?

Zodpovězené
16. únor 2022

Dobrý den,

chystám se na laparoskopické odstranění cysty na vaječníku a chtěla bych si koupit gel Hyalobarrier. Nicméně zjistila jsem, že existují dva druhy (Hyalobarrier gel a Hyalobarrier gel endo) a nevím, který pořídit.

Doporučil byste tento gel?

A pokud ano, který se hodí na tento zákrok?

Děkuji.

Dobrý den,

Hyalobarier, jako prevenci adzezí, jsem v době, kdy jsem ještě operoval, doporučoval.
Mezi oběma typy není rozdíl v účinné látce, ale ve způsobu aplikace.

Hyalobarier endo je uzpůsoben k užití při laparoskopických výkonech, lze jej užít i při normálních výkonech.

Standardní balení Hyalobarieru lze užít pouze při operacích s otevřenou břišní stěnou a ne při laparoskopických - aplikační set k tomu není uzpůsoben.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz