Laparoskopické odstranění cysty na vaječníku

kajulinek
9. říj 2017

Ahoj, byly jste některá na odstranění cysty na vaječníku, nejlépe v Brně v Bohunicích? Dnes mně na operaci poslali, a já se chci zeptat, co mě čeká? Zatím jen vím, že mám přijít na příjmovou ambulanci, tam si předpokládám domluvím termín operace? Jak operace probíhá a jak dlouho jste byly v nemocnici?

nc30
9. říj 2017

Udělají ti základní vyšetřeni krve,asi si udelaji vlastni ultrazvuk,prijdes den pred vykonem-nekdy i rano v den vykonu...nesmis od pulnoci nic pit,jist ani kourit.Pred vykonem ti daji puncosky,eventuelne ti napichnou zilu,daji prasek pro dobrou naladu...na sale te uspi😉udelaji maly rez u pupicku tim se zavede kamera a dalsi dva rezy pro nastroje a cysticku odstrani😊Nektera pracoviste zavadeji mocovou cevku a vyndavaji ji az po vykonu...mela bys mit tedy 3 direcky v rozmerech tak 0,5 cm a domu pokud bude vse ok 2 nebo 3 den po operaci...behem vykonu se napousti brusek vzduchem,tak pak si muzes zvesela poprdkavat,nekdy boli pod klicnima kostma-kdyz tam ten vzduch precestuje...ale je to zcela bezne a behem nekolika dni se vstreba

gnozka
9. říj 2017

@nc30 a muzu se také zeptat jak je to s rekonvalescenci? Jak dlouho musi byt člověk v klidu , kdy muze zacit treba s úklidem doma a pod ? Dekuji

nc30
10. říj 2017

Tak po prostem odstraneni cysty si myslim,ze lehci prace muzes hned-ono si telo samo rekne😉A nejakou vetsi fyzickou zatez urcite vynechat treba 14 dni a pak pomalinku zkouset,kam ti to dovoli😊

galatea_a
10. říj 2017

Nepodceňuj odpočinek. Samozřejmě záleží, jak se budeš cítit, ale přeci jenom - jsou to řezy do břicha, tak ať se ti to pěkně zahojí 😉 Úklidem někoho zaúkoluj.

gnozka
10. říj 2017

Dekuju za odpověd . Byl to spis dotaz pro kamarádku . Ted Ji to čeká a boji se . Ma dvouletou dceru a maji se stěhovat do domu kde bude potreba neco uklidit . A prave si myslela ze bude treba mesic mimo .

kajulinek
autor
10. říj 2017

@nc30 děkuji moc za odpověď 🙂

jade85
12. říj 2017

@kajulinek byla jsem na lps cysty vaječníku před rokem v Praze v Motole a je to v podstatě tak, jak píše @nc30. Nejdřív jsem byla na vyšetření na akbula

jade85
12. říj 2017

...na ambulanci, kde se domluvil termín, pak den před zákrokem hospitalizace, večer prášek pro dobrou náladu, dopoledne zákrok, pak zbytek dne a noc na jipce, další den na normální oddělení a den potom domů. Nic mě nebolelo, jen teda trochu po probuzení z narkózy, ale to jsem hned dostala analgetika do kapačky a bylo mi hej, cévku mi nedávali (aspoň ne když jsem byla vzhůru, na sále možná). Do práce jsem šla asi po týdnu, ale asi by to šlo i dřív 🙂 zkrátka žádná hrůza, měla jsem z toho obavy, ale bylo to úplně v klidu 🙂

kajulinek
autor
13. říj 2017

@jade85 díky moc 🙂 Já jsem teď nejvíc vystrašená z toho, že jdu v úterý na tu příjmovou ambulanci, a vlastně nevím, jestli si mě tam nechají nebo ne...

jade85
13. říj 2017

@kajulinek Ja myslim, ze urcite nenechaji, ty operace se planuji dost dopredu, takze pokud nebudes mit nejaky akutni nalez, tak se s tebou urcite domluvi na termin az za nekolik tydnu, treba aby ti to nevychazelo do menstruace a tak. Ja jsem byla na prvnim vysetreni v nemocnici nejak zacatkem srpna a termin mi dali az treti tyden v zari. Taky si musis jeste vyridit predoperacni vysetreni (krev, ekg atd...) s cimz te nejspis poslou za tvym praktickym doktorem, ktery pro ne dava dohromady predoperacni zpravu. 🙂