Který sportovní kočárek je lehký a vhodný pro procházky přírodou?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek s velkými předními koly (resp. kolem), aby se nezasekával na každé nerovnosti. Ne dvoj a ani trojkombinaci. Zároveň by měl být co nejlehčí, nejmenší a s možností polohy úplného lehu.

Doposud jsem vyzkoušela Peg Perego GT3, který měl úžasnou průjezdnost, ale byl příliš těžký a velký. Ještě jsem zkusila Peg Perego Book Plus S, který vyhovuje všem požadavkům kromě průjezdnosti.

Potřebuji kočárek, který zvládne i lehčí terén na vycházkách se psem. Průjezdnost je ta nejdůležitější vlastnost.

Jaký kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Peg-Pérego GT3 byl super kočárek, co se průjezdnosti a prostoru pro dítě týká. Jeho minusem však byla nízká 15kg nosnost sedáku, váha kočárku a neskladnost.

Ale, abych byla objektivní. Zvládat terén, běh a sport, se rovná vyšší váze kočárku, protože musí být odolnější a pevnější než běžný kočárek do města.

Z mého pohledu bych Ti doporučila kočárek Baby Jogger City Elite 2. Vzhledem k jeho váze (11,61 kg) a skladnosti je kompromisem pro zvládnutí terénu či sportovních aktivit a také pro běžné používání ve městě. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Cenově dostupnějším je model Hauck Runner 2. Kvalita a vybavení kočárku různými funkcemi a vlastnostmi je však vzhledem k nižší pořizovací ceně znatelná.

Případně si prohlédni kvalitní bazarové kočárky Thule Urban Glide 2 nebo Baby Jogger Summit X3. Porovnání jsem dělala nedávno v jedné z mých odpovědí, tak Ti ji sem připnu pro inspiraci:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka