Kombinovaný kočárek pro zimní miminko, skladný do auta, vyšší. Junama, Bo Jungle, Paradise Baby, Venicci, Inglesina, Bebetto..?

Zodpovězené
27. črc 2020

Dobrý den,

na listopad čekáme naše první miminko a já se pomalu pouštím do výběru kočárku. Zatím nemám vůbec jasnou představu, ale budeme s ním jezdit převážně ve městě a po zpevněných cestách. Občas také autem, takže by se hodilo, aby byl skladný. Měřím 170 cm, a tak bych chtěla, aby byl i přiměřeně velký. Nelíbí se mi kočárky, které mají korbu nízko.

Především vzhledem u mě zatím vede značka Junama. Chtěla bych se vyhnout nudnému šedém designu. Zatím mám vybraných těchto 6 kočárků a nedokážu se pohnou z místa, který ze seznamu vyřadit a naopak. Jedná se o Junama Fluo Line, Bo Jungle B-Strolly, FX 2020 Paradise Baby, Venicci Pure, Inglesina Quad a Bebetto Luca 2020. Cenovou představu mám tak do 20 tis.

Předem moc děkuji za rady. Lili

Ahoj!

Vidím, že preferuješ takový ten robustní, zejména polský typ kombinovaných kočárků, ale mám trochu blbý pocit, že tě tam musím stopnout - zejména kvůli Tvému požadavku skladnosti do auta. Takové kočárky, jako jsou např. Tebou oblíbená Junama, jsou ale že fakt, fakt velké i po složení, a k tomu těžké, robustní. Nejsou dobrým nápadem ani na pravidelné nakládání do auta, a ani z pohledu sportovní části, která je podsatatně slabší vyhotovením oproti hluboké korbě. To platí v podstatě u všech Tebou vyjmenovaných polských modelech, tedy ještě s tím, že Venicci Pure]] je k tomu i z těch nižších (a takovým je i Bebetto Luca. Inglesinu Quad bych zase vyloučila jako pro horší skladnost, tak pro méně odpružený podvozek (na typ a velikost), plus menší sportovní část - i když tedy o vysloveně velký kombinovaný kočárek stejného typu nejde.

Venicci Pure

Inglesina Quad

Bebetto Luca 2018

Já osobně bych se při potřebě takového vyššího no lehčího, skladnějšího kočárku dívala na něco jako Jané Kawai, Gesslein FX4, Joie Versatrax z takových dostupnějších... Vím, typově jiné kočárky, ale dají se u nich najít i barvy, i prostorné korby, i vyšší sezení, a na cestování plus z hlediska kvality, tak i vhodnosti sportovní části, jsou z mého pohledu podstatně vhodnější.

Jané Kawai

Gesslein FX4 Classic

Joie Versatrax

Já bych si skutečně takový z těch původních velkých kombinací na cestování a městské použití nevybrala - budeš po korbičce prostě měnit, fakt... Ušetříš penízky i nervy při nakládání, pokud namísto oválného designu upřednostníš praktičnost použití. A i takový praktičtější kočárek nakonec lépe prodáš.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.