Joolz Day5, Venicci Tinum a Emmaljunga. Poradíte, prosím, jaký si vybrat?

Zodpovězené
Včera v 09:48

Dobrý den,

můžete prosím poradit s kočárky?

Rozhoduji se mezi Joolz Day5, Venicci Tinum a Emmaljunga (nevím, jaký ještě).

Dosud mám zkušenost s Bugaboo Fox a byla jsem moc spokojená, ale nechci už sporťák s korýtkovým sezením. Kočár bude používán hlavně po městě (jsme z Prahy), takže kostky atd.

Předem díky!

Ahoj,

oba modely jsou kvalitní.

Joolz Day5 má hybridní sedátko, které se z korýtkového sedu do lehu přetransformuje na rovný leh. Je určen pro vyšší rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice a zároveň chtějí kvalitní kočárek s moderním designem, který roste spolu s vaší rodinou. Sportovní sedátko má možnost výškového nastavení stříšky, díky čemuž v něm bude mít pohodlí i větší dítě. Rukojeť lze pohodlně přizpůsobit postavě, čímž se zajistí pohodlné ovládání.

Venicci Tinum Upline je elegantní kočárek, určený pro rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovnějších cestách vesnice. Váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazením sedadla na konstrukci v jakémkoliv směru a možností přenášení na rameni díky zabudovanému popruhu. Sportovní sezení je dostatečně prostorné a můžete si jej napolohovat do téměř úplného rovného lehu. Teleskopickou rukojeť lze nastavit do výšky 107 cm, je proto vhodný pro různě vysoké rodiče.

Kočárky značky Emmaljunga také patří k těžkým kočárkům, takže Ti je do městského prostředí nedoporučuji.

Nepíšeš či bydlíš v paneláku s výtahem nebo v domě. Což je jedno z důležitých kritérií. Zároveň záleží na tom, jestli často jezdíš autem, MHD nebo metrem. Jsou to všechno důležité parametry, které je třeba před koupí kočárku zvážit. Osobně, pokud bych věděla, že budu kočárek denně zvedat, tak volím úplně jiný typ kočárku. A to lehčí (s váhou pod 10 kg) a skladnější.

Pro příklad takového lehkého a skladného kočárku do města zmíním jedinečný kombinovaný kočárek Anex IQ. Byl navržen tak, aby vyhovoval během celého dětství. Můžete si ho přizpůsobit tomu, jak vaše dítě roste a vybrat si z tří různých konfigurací podle aktuálních potřeb. Je určen středně vysokým rodičům, kteří se pohybují po městském povrchu. Má lehkou, kompaktní a robustní konstrukci s výbornou manipulovatelností umožňující ovládání jednou rukou. Zaujme složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci, která se dá díky popruhu přenést na rameni. Sportovní sedadlo je možné napolohovat do úplně rovného lehu nebo do kolmého sedu. Navíc má ve výbavě i třetí nástavbu v podobě prostorného cestovního – tzv. buggy sedadla, které je využitelné od 6 měsíců do maximálně 22 kg váhy dítěte.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/a...

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka