Je pro březnové dítě vhodnější kočárek Joolz Geo3 Mono, nebo Venicci Tinum Upline?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

rozhoduji se mezi Joolz Geo3 Mono a Venicci Tinum Upline. Všechny parametry a popisy mám nastudovány. Kočárek vybírám pro březnové děťátko a pro každodenní používání. Musí zvládnout hlavně běžný vesnický terén. Na zimu bude dítě už ve sportovní části.

Je lepší volba Joolz Geo3 Mono, nebo Venicci Tinum Upline?

Joolz Geo3 Mono tenkou stříšku?

Na polských stránkách jsem se dočetla, že na předchozích Venicci byly kazové konstrukce.

Děkuji

Ahoj,

oba modely jsou kvalitní. Výhodou Joolz Geo3 Mono je, že se dá po čase rozšířit na sourozenecký kočárek. Je mnohem více vybaven než Venicci Tinum Upline. Pro příklad uvedu 15kg kapacitu XXL nákupního košíku a síťované letní sedadlo. Stříšku nemá tenkou, tedy průsvitnější. Je dostatečně hustě tkaná a voděodolná.

Největší výhodou Geo3 jsou jeho kola a odpružení, což se trošku podepisuje na vyšší váze. Ale jeho konstrukce musí unést dvě 15kg vážící děti, takže musí být odolná. Dokonce ho můžeš koupit buď rovnou s terénními nafukovacími koly, nebo si terénnější nafukovací pneumatiky dokoupit později podle potřeby a pořídit jej se základními tvrzenými.

Odpružení Geo3 není tak otevřené jako jsou viditelné pružiny u Tinum Upline. Do nich se po čase mohou dostat nečistoty, takže je třeba je pravidelně čistit, promazat a udržovat funkční.

K reklamacím: Občas se stane, že se na trh dostane „vadná“ várka kočárků. Bylo tomu tak i při starším ročníku Venicci Tinum. Podobně to bylo i u konstrukcí Cybex Priam 3 (rok 2021), které byly také často reklamovány. Je tomu tak u každého výrobku.

Oba modely se se svými koly, odpružením a konstrukčním řešením skvěle hodí na vesnici. Ať už si vybereš elegantní design Venicci Tinum Upline, nebo plně funkcionalitou nabitý a rozšiřitelný Joolz Geo3 Mono. Nebudeš zklamaná koupí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka