Jaký lehký sportovní kočárek má zvýšenou nosnost a má dlouhou zádovou opěrku?

Zodpovězené
12. zář 2023

Dobrý den,

máme sportovní kočárek, se kterým jsme spokojeni, ale sháníme něco lehčího a skladnějšího na cesty autem, do MHD a do budoucna na popojíždění místo golfek.

Představuji si lehký sporťák (klasické golfky nechci). Ideál je nosnost alespoň do 17 kilo (lépe ještě víc), co nejmenší váha kočárku, dlouhá zádová opěrka, dobrý poměr cena/výkon.

Vyhlédla jsem si níže uvedené modely (ale u každého je nějaké "ale"). Sháním něco, co neexistuje?

Peg Pérego Selfie - lehký, dobrá nosnost, už vypadal jako favorit, ale nikde jsem nenašla délku opěrky a z fotek mi přijde krátká
Petite Mars Up - to samé
Kinder Kraft Indy - lehký, nosnost jen 15 kg
Joie Pact - lehký, nosnost jen 15 kg

Děkuji

Ahoj,

vyhovovat může Graco Myavo. Je to cenově dostupný městský typ kočárku s automatickým složením. Díky tomu je vhodný také na cestování a časté přesuny autem, kdy oceníte jednoruční složení s funkcí samostatného stání. Nízká váha a výborná manipulovatelnost mu umožňují ovládání jednou rukou. Sportovní sezení lze napolohovat do skoro rovného lehu a vydrží až do konce kočárkovacího období.

Podobným modelem kočárku je i Inglesina Quid2. Je to cestovní typ kočárku s jednoručním složením do velikosti příručního zavazadla. Je vhodný na cestování, časté přesuny autem, výlety a do města. Po složení není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože stojí sám díky praktickému stojanu, což šetří místo při uskladnění. Nízká váha a výborná manipulovatelnost umožňují jeho jednoruční ovládání. Sportovní sezení je velmi prostorné s možností nastavení do skoro naprosto rovného lehu s malým sklonem.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka