Jaký lehký a skladný kočárek má co nejkolmější zádovou opěrku?

Zodpovězené
13. zář 2023

Dobrý den,

existuje lehký a skladný kočárek, který jde do lehu a zároveň zádová opěrka dovolí dítěti sedět, aniž by se muselo držet madla?

Máme do auta Easywalker Jackey, skládání a rozměr mi vyhovuje, ale nelíbí se mi to sezení. Zároveň při sedu mám malou připoutanou pouze na bocích.

Děkuji

Ahoj,

Easywalker Jackey je cestovní typ kočárku s funkcí samoskládání do kompaktní velikosti příručního zavazadla. Je vhodný pro cestování a časté přesuny autem a také jako městský kočárek pro starší dítě, kterému díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. Výška rukojeti sedí spíše nižším až středně vysokým rodičům.

Kolmý sed se má využívat krátkokobě (pauza na jídlo), ne při pravidelném kočárkování. To, co dělá Tvá dcera je – tzv. aktivní sed. Ten je u dětí přirozený, proto má většina kočárků sedadla právě ve míněném náklonu. Ty s kolmým sedem jsou určeny k cestování a do města. Tuto pozici mají právě z důvodu jídla na dovolené nebo hry za stolem vedle maminky, která si vychutnává kávu v kavárně.

Kolmý sed však umíš dosáhnout i přikoupením speciálního univerzálního pásu. Ten dokáže i šikmější sedadlo kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze. Nedokáže však vytvořit úplný kolmý sed. Ten musí přijít od výroby.

Kočárky s kolmým sedem jsou – Cybex Eezy S-Twist+², Cybex Mios 3, Bugaboo Bee 6, Cavoe Osis 2.0, Nuna Triv Next, Maxi-Cosi Leona² nebo Babystyle EggZ.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka