DV, řízený ET a implantační okno. Není to moc pozdě?

Zodpovězené
7. srp 2022

Dobrý den, pane doktore,

mám za sebou ve 32 letech neúspěšná IVF a neúspěšné transfery. Rozhodli jsme se jedno embryo poslat na genetiku, vyšly komplexní vady chromozomů, proto jsme se rozhodli vyzkoušet darovaná vajíčka+darované spermie.

Kvůli synchronizaci cyklů budu po menstruaci brát estrofem a 5 dnů před transferem přidám progesteron. Transfer mi vychází cca až na 27. den cyklu.

Není to moc pozdě?

Čím se vlastně sliznice změní na receptivní při řízeném ET? Progesteronem po 120 hodinách od první dávky?

Jak dlouhé můžu mít to implantační okno?

Era test jsem zatím neabsolvovala, ale taky nad ním přemýšlím, kdyby se nezadařilo ani z DE.

A je lepší počkat do 5. dne na blastocystu nebo vložit 3. - 4. den?

Předpokládám (doufám), že z tohoto spojení vzniknou kvalitní embrya.

Děkuji velmi předem za Vaši odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

a díky za důvěru. Otázek je více, tak se budu snažit postupně odpovědět a vkládám je i do odpovědi:

Mám za sebou ve 32 letech neúspěšná IVF a neúspěšné transfery. Rozhodli jsme se jedno embryo poslat na genetiku, vyšly komplexní vady chromozomů, proto jsme se rozhodli vyzkoušet darovaná vajíčka+darované spermie.
Ve 32 letech vše darované? V tom případě by měla být léčba darovaným embryem a na tu není potřeba stimulovat dárkyni.

Kvůli synchronizaci cyklů budu po menstruaci brát estrofem a 5 dnů před transferem přidán progesteron. Transfer mi vychází cca až na 27. den cyklu.
Pokud nebudete ovulovat, tak je to v pořádku. Já dělám transfer progesteron +6.

Není to moc pozdě?
Já používám synchronizaci s dárkyní prostřednictvím injekce GnRH.

Čím se vlastně sliznice změní na receptivní při řízeném ET? Progesteronem po 120 hodinách od první dávky?
Progesteronem

Jak dlouhé můžu mít to implantační okno?
24-48 hodin

Era test jsem zatím neabsolvovala, ale taky nad ním přemýšlím, kdyby se nezadařilo ani z DE. Nedoporučuji

A je lepší počkat do 5. dne na blastocystu nebo vložit 3. - 4. den?
Určitě den 5.

Předpokládám (doufám), že z tohoto spojení vzniknou kvalitní embrya.
Já bych použil zmražená (kvůli nutnosti synchronizace a ceně).

Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz