Doplnění k otázce - Co mám udělat, abych ještě otěhotněla. Jedná se o nízkou hladinu estrogenů?

Zodpovězené
19. dub 2024

Dobrý den, pane doktore,

děkuji Vám za brzkou odpověď na můj dotaz: Co mám udělat, abych ještě otěhotněla? viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Chtěla bych ještě něco doplnit. Požádala jsem CAR o zaslání výsledků HP.
Všimla jsem si, že tam červeně zvýraznili hodnotu E2, konkrétně vypadá hodnota takto E2: <0,073 nmol/l (0,073-1,936).

Rozumím tomu správně, že v závorce je rozmezí správné hodnoty a já mám menší?

Znamená to tedy nějaký problém? Jedná se o nízkou hladinu estrogenů?

Měla by se tedy tato nízká hodnota nějak řešit, respektive je s touto nízkou hodnotou vhodné dostat nějaké léky na doplnění estrogenů?

Děkuji moc a pěkný den.

Dobrý den,

ano, výsledek čtete správně, v závorce je rozmezí. Hladina estrogenů velmi silně závisí na dnu odběru (ve které fázi cyklu) a žádný závěr se z ní nedá dělat, ani se to nedá léčit.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz